Reklama

Trwają zapisy na warsztaty z historii

Opublikowano:
Autor:

Trwają zapisy na warsztaty z historii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie kulturalne JARTE zaprasza na nowy cykl warsztatów twórczych i seminariów. Nowy cykl „Źródła historii” rozpoczął się we wtorek (30 lipca) i potrwa do 26 sierpnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Rozpoczął się drugi cykl warsztatów i seminariów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję przyglądnąć się różnego rodzaju dokumentom z przeszłości i odczytać z nich historie. Do udziału w projekcie „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” zapisać się można przez stronę www.jarte.org 

Udział jest bezpłatny. Można przyjść na jedno lub więcej spotkań. Liczba uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

WARSZTAT „POSZUKIWANIE ŹRÓDEŁ HISTORII”

Warsztat przygotuje Was do badania źródeł historii. Poznacie różne źródła historii: różnego rodzaju legitymacje, dokumenty tożsamości, książeczki wojskowe, dyplomy czy listy. Przeanalizujecie ich przydatność w opisywaniu historii. Nauczycie się rozczytywać treść źródeł. Zanurzycie się również w Internecie w poszukiwaniu źródeł historii.

SEMINARIA „ŹRÓDŁA PRZYWRACANIA PAMIĘCI, ŹRÓDŁA OPOWIADANIA HISTORII”

W tych spotkania to Wy samodzielnie będziecie opracowywać przyniesione źródła historii: własne, rodzinne albo te zebrane od mielczan. Będziemy zachęcać Was do twórczego i kreatywnego wykorzystania posiadanych dokumentów. Prace trafią na wystawę, którą stworzymy razem z Wami w październiku i otworzymy wspólnie w listopadzie w Galerii JARTE w Mielcu. Prace będziemy prezentować także na stronie www oraz w mediach społecznościowych.

HARMONOGRAM
WARSZTATY
30 lipca, g. 17:30 – 19:30
6 sierpnia, g. 17:30 – 19:30
SEMINARIA
19 sierpnia, g. 17:30 – 20:30
26 sierpnia, g. 17:30 – 20:3o

Cykl „Źródła historii” poprowadzi Kinga Bielec, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury w zakresie sztuk wizualnych, fotografka. Interesuje się opowiadaniem historii za pomocą łączenia różnych mediów, lubi archiwa domowe i pobudzanie innych do twórczej kreatywności.


Projekt „Opowiem ci, co działo się nim przyszliśmy” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Goethe Institut w Krakowie, Gminy Miejskiej Mielec  oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE