Reklama

Tory w remoncie a co z dworcem w Mielcu? Poseł Kapinos zapowiada modernizację

Opublikowano: pt, 28 lut 2020 09:45
Autor:

Tory w remoncie a co z dworcem w Mielcu? Poseł Kapinos zapowiada modernizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja dworca kolejowego w Mielcu została wpisany na listę planowanych zdań inwestycyjnych PKP S.A na lata 2021-2027. To wynik interpelacji mieleckiego posła PiS Fryderyka Kapinosa.

Trwa wielka inwestycja  modernizacji linii kolejowej L25 - Padew - Mielec - Dębica. Dzięki tej inwestycji zostanie wyremontowana linia kolejowa, a także powstanie nowy peron w Mielcu i przystanki kolejowe na całej trasie. Niestety na liście remontów nie znalazł się dworzec mielecki. W tej sprawie interpelował mielecki poseł PiS Fryderyk Kapinos, który kontaktował się z Zarządem PKP S.A. w tej sprawie. 

Program Inwestycji Dworcowych jest projektem mającym na celu poprawę poziomu obsługi pasażerów oraz integrację kolei z innymi gałęziami transportu. Efektem końcowym realizacji Programu Inwestycji Dworcowych mają być wystandaryzowane, charakteryzujące się wysoką jakością dworce kolejowe, dostosowane do potrzeb pasażerów oraz systemu transportowego, a jednocześnie odpowiadające uwarunkowaniom lokalnym oraz odpowiadać realnym potrzebom lokalnych społeczności.


- Dworzec kolejowy jest długo wyczekiwaną inwestycją zarówno dla miasta Mielca i powiatu mieleckiego, jak i jego mieszkańców, dlatego bardzo się cieszę, że moje działania przyniosły wymierne korzyści i ten od lat zaniedbany budynek dworca zostanie wyremontowany, co poprawi jego standard zarówno techniczny, jak i estetyczny. Planowany remont mieleckiego dworca to również wielki sukces mieszkańców, którzy zwrócili się do mnie w tej kwestii. Dziękuję Ministerstwu Infrastruktury za liczne rozmowy na ten temat. Cieszę się, że na skutek moich rozmów i starań parlamentarzystów z regionu, europosła Tomasza Poręby, posła Krzysztofa Sobolewskiego i wiceministra Rafała Webera uda się ten obiekt odnowić - powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.