Reklama

To już pewne: będzie obwodnica

Opublikowano:
Autor:

To już pewne: będzie obwodnica - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni sejmiku wojewódzkiego wprowadzili do wykazu wieloletnich zadań budowę obwodnicy Radomyśla Wielkiego. W praktyce oznacza to, że wyczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja gotowa być może już nawet za dwa, trzy lata.

Kluczowa dla budowy obwodnicy decyzja zapadła podczas sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego w poniedziałek, 29 sierpnia.

Obwodnice w Radomyślu i w Kolbuszowej
Zadanie, o realizację którego w Radomyślu walczono od kilkunastu lat, włączone zostało w poczet Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego na lata 2016-2030. Łączne nakłady na tę inwestycję w latach 2017-2018 określono na poziomie 15 milionów złotych. Trzy miliony mniej radni zdecydowali się przyznać innej, również drogowej inwestycji, która realizowana będzie w najbliższych latach w sąsiednim powiecie. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi o obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 987, na trasie Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski. - Wprowadzamy nowe inwestycje z zakresu infrastruktury, bo wiemy, że to kwestie bardzo ważne dla mieszkańców – komentował zmiany w wieloletniej prognozie marszałek Władysław Ortyl.

Więcej w 36 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE