Reklama

Tejchma odchodzi!

Opublikowano:
Autor:

Tejchma odchodzi! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jacek Tejchma, wieloletni dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, złożył wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska. Dyrektor swoich planów co do dalszej przyszłości nie chciał nam zdradzić. Pełnić swoje obowiązki ma tylko do końca roku.

Jak przekazał nam Jan Myśliwiec, pierwszy zastępca prezydenta Mielca - faktycznie Jacek Tejchma, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, złożył dokumenty potwierdzające chęć rozwiązania umowy o pracę. - Wypowiedzenie zostało złożone 30 września i zgodnie z kodeksem pracy obowiązuje 3 miesiące. Do końca okresu wypowiedzenia Jacek Tejchma będzie realizował swoje obowiązki. – dodaje Jan Myśliwiec.

Zastanawia fakt, co było przyczyną decyzji, aby po 18 latach pracy rezygnować z kierowania mielecką kulturą. Jeżeli w trakcie trwania wypowiedzenia obie strony nie dojdą do porozumienia, miejscy włodarze będą musieli rozpocząć procedurę poszukiwania kandydata na stanowisko dyrektora SCK.

- Złożone wypowiedzenie przyjęliśmy z wielkim zaskoczeniem. Ciągle próbujemy rozmawiać z obecnym dyrektorem, aby zmienił swoją decyzję – mówi nam wiceprezydent. - Jacek Tejchma w naszej ocenie to dobry dyrektor i cenny pracownik. Jeśli chodzi o kompetencje i kwalifikacje, wszyscy widzimy, jak potrafi rozwijać kulturę na naszym terenie – dodaje Jan Myśliwiec.

O tym, co dalej z mielecką kulturą, jeśli Jacek Tejchma opuści mury SCK, w 43 numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE