Reklama

Tam, gdzie nie chcą kretów

Opublikowano:
Autor:

Tam, gdzie nie chcą kretów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są plany, by obok Zespołu Szkół wybudować kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Sołtys bardzo na to liczy, choć sprawa ciągnie się już od kilku lat. Czy tym razem uda się zrealizować inwestycję, na którą czekają mieszkańcy wsi?

- Zabiegam o to już od kilku lat. Chciałbym, żeby ten plan był wreszcie zrealizowany. Dzieci z Woli Mieleckiej jeżdżą trenować do Mielca, a przecież tutaj też mogłyby spędzać aktywnie czas – mówi sołtys wsi, Wiesław Soboń. Pierwsze przymiarki do budowy zespołu boisk sięgają rządów Kazimierza Gacka, poprzedniego wójta gminy Mielec. Jednak pomysłu nie udało się wtedy zrealizować. Mieszkańcy nie dali za wygraną, sołtys też.

Po latach czekania
21 lutego gmina wyłoniła firmę, która przygotuje projekt zagospodarowania terenu na cele sportowo-rekreacyjne. Za kwotę 13,5 tys. zł do 30 października tego roku zrobi to Firma Doradczo-Inwestycyjna Jan Pluta z Wojkowa w gminie Padew Narodowa. Oprócz niej do wykonania dokumentacji zgłosiło się osiem firm, w tym z Ostrowca Świętokrzyskiego, Staszowa, Szczecina, Lublina, Poznania czy Tarnowskich Gór. Najwyższa kwota, jaką zaproponowały, sięgała ponad 60 tys. zł.

Padewska firma przygotuje projekt, który uwzględnia wszystkie elementy takiego kompleksu. Będą to dwutorowa bieżnia lekkoatletyczna zakończona skocznią w dal oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa stołowego. Na placu przed szkołą staną także boisko piłkarskie o nawierzchni syntetycznej albo trawiastej, boisko do siatkówki plażowej, plac rekreacyjno-rehabilitacyjny, czyli siłownia zewnętrzna. Wszystko będzie ogrodzone, oświetlone i monitorowane.

Więcej w 11 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE