Reklama

Tablica dla Bogusława Warzechy

Opublikowano: wt, 10 gru 2019 09:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W holu Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc mieleckiego szpitala odsłonięta została tablica pamiątkowa dedykowana wieloletniemu Ordynatorowi tego Oddziału – Bogusławowi Warzesze.

W uroczystości odsłonięcia tablicy, w pierwszą rocznicę jego śmierci wzięła udział rodzina zmarłego,
przyjaciele, współpracownicy, a także przedstawiciele powiatu, który reprezentował Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki oraz Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu. Aktu odsłonięcia tablicy dokonała żona doktora.


- Osobiście nie miałem okazji znać ordynatora, ale znam wielu ludzi, mieszkańców powiatu, którzy korzystali z pomocy doktora i podkreślali jego bezinteresowną pomoc - powiedział podczas uroczystości Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. - Naprawdę był wzorem człowieka dobrego, ale i świetnego fachowca i lekarza, który starał się maksymalnie każdemu pomóc. Zapamiętam go właśnie z tych opowieści, jako osobę wyróżniającą się, wybitną. Rodzina może być dumna. Myślę, że zostanie on w naszej pamięci i będziemy z niego czerpać wzór - dodał.

Bogusław Warzecha urodził się 10 VIII 1959 w Mielcu. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i w 1985. W latach 1985-1991 pracował jako lekarz w kilku jednostkach wojskowych, a w latach 1991-1996 był lekarzem 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku w stopniu komandora podporucznika.
Od 1996 pełnił funkcję ordynatora Oddziału Płucnego Szpitala Powiatowego (Rejonowego) w Mielcu. Uzyskał specjalizacje: I stopnia (1991) i II stopnia z zakresu chorób płuc (1993) oraz I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych (1998). Pod jego kierunkiem trzech lekarzy uzyskało specjalizacje – jeden I stopnia i dwóch – II stopnia. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe „Planowanie i zarządzanie w ochronie zdrowia”. Kierował przeniesieniem oddziału z budynku przy ul. E. Biernackiego do nowego skrzydła Szpitala Powiatowego przy ul. S. Żeromskiego i organizował jego funkcjonowanie w nowej siedzibie.
Należał do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Ftyzjopneumonologicznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Współautor artykułu z zakresu torakoskopii. Uczestniczył w krajowych konferencjach i seminariach specjalistycznych. Był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego – Koło „Ponowa” w Chorzelowie oraz członkiem Związku Hodowców Koni. Hodował konie w Brzyściu k/Mielca. Wyróżniony wojskowymi odznaczeniami resortowymi i Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.
Zmarł w wieku 59 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE