Reklama

Szykuje się zmiana w kierownictwie MZBM Mielec?

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się zmiana w kierownictwie MZBM Mielec?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu Jan Myśliwiec obejmie funkcję prezesa Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu - spółki miejskiej.

Jak już wcześniej informowaliśmy Jan Myśliwiec zrezygnował z mandatu radnego miejskiego w zeszłym tygodniu. Do mediów zaczęły docierać spekulacje o to, czy Myśliwiec zostanie powołany na prezesa jednej z miejskich spółek.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych kierowany jest do tej pory przez Waldemara Barnasia, który został powołany na tę funkcję w 2018 roku. Wcześniej już od kilku lat Barnaś pracował w MZBM. Waldemar Barnaś po wyborach samorządowych jest radnym powiatowym PiS. 

Dziennikarze podczas środowej (13 marca) sesji Rady Miasta takie pytanie zadali prezydentowi Mielca Jackowi Wiśniewskiemu. Prezydent nie chciał się wypowiadać na ten temat. Za to obiecał dziennikarzom specjalny komunikat prasowy w tym temacie, który miał być wysłany przez służby Wydziału Promocji UM. Komunikat niestety nie dotarł.

Jan Myśliwiec był zastępcą prezydenta Daniela Kozdęby. W zeszłorocznych wyborach samorządowych wystartował jako kandydat na prezydenta Mielca z ramienia Razem dla Ziemi Mieleckiej, po czym zrezygnował z tej kandydatury dając swoje poparcie dla Jacka Wiśniewskiego. Myśliwiec ma za sobą ponad 28 lat pracy w kierownictwie dużych instytucji (ZST Mielec, czy też Urząd Miejski).

W tej sprawie bardziej rozmowny okazał się sam zainteresowany. Jan Myśliwiec z rozmowie z Korso rzeczywiście potwierdził, że jego rezygnacja z mandatu jest powiązana z propozycją objęcia kierownictwa w spółce MZBM.

-  Otrzymałem propozycję objęcia funkcji, która koliduje z mandatem radnego miejskiego. Po prostu nie można tych funkcji łączyć. Dlatego właśnie złożyłem mandat radnego. W najbliższy powiedziałek odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej MZBM po zmianach personalnych, które wprowadził prezydent. Rada nadzorcza do ukonstytuowaniu się będzie mogła wykonać ruchy kadrowe jeśli chodzi o zarządzanie spółką. Jeżeli się porozumiemy, czyli jeśli umowa zostanie uzgodniona pomiędzy mną a przedstawicielem uzgodnionym przez radę nadzorczą - no to z dużym prawdopodobieństwem od poniedziałku będzie zmiana w zarządzie spółki - tłumaczy Jan Myśliwiec. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE