Reklama

Szykuje się wniosek do prokuratury przeciwko wójtowi Tuszowa Narodowego! Poszło o jego wypowiedzi w sprawie tablic dekalogu

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się wniosek do prokuratury przeciwko wójtowi Tuszowa Narodowego! Poszło o jego wypowiedzi w sprawie tablic dekalogu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajął się sprawą wójta Tuszowa Andrzeja Głaza. Prawnicy ośrodka zamierzają złożyć doniesienie do mieleckiej prokuratury zarzucając wójtowi z Tuszowa znieważenie osób, które są niewierzące.

Fundacja "Wolność od Religii" zwróciła się do wójta Andrzeja Głaza z pismami, gdzie zapytała wójta o koszty instalacji tablic Dekalogu na gminnych szkołach. W dniu 05.07.2018r. wpłynęła odpowiedź z Gminy Tuszów Narodowy. Koszt wykonania tablic z dekalogiem wynosi łącznie 15 129,00 zł. brutto. Koszt wykonana został pokryty ze środków własnych gminy. Podmiot wykonujący tablicę został wybrany w trybie z wolnej ręki.

W kolejnym piśmie do fundacji wójt przedstawił swoją opinię w sprawie tablic:

"W imię Chrystusa Polacy ratowali z narażeniem życia Żydów w czasie Zagłady, którą im zgotowano i bardzo wielu z nich w związku z tym oddało za nich swoje życie. Gdyby to byli ludzie wolni od religii, to na pewno nie zdobyliby się na aż tak wielki heroizm. Tylko w jedności z Bogiem człowiek jest zdolny obdarzać innych prawdziwym dobrem, a w przeciwnym wypadku może przekazywać tylko zło piekła. Kończąc, chciałbym podkreślić, że nikt nie zmusza osób mających się za wolnych od religii, aby mieszkali wśród katolików starających się żyć według Dekalogu. Według mnie dla tych, którzy odnoszą się z szatańską nienawiścią do Przykazań Bożych, nie powinno być miejsca na polskiej ziemi, uświęconej krwią Jej synów w obronie wartości chrześcijańskich i Ojczyzny” - czytamy w piśmie skierowanym do działaczy Fundacji "Wolność od Religii" 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE