Reklama

Szybko przybywa chorych na koronowirusa . Ludzie niepokoją się, że może zabraknąć miejsc w miejscowym szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Szybko  przybywa chorych na koronowirusa . Ludzie niepokoją się, że może zabraknąć miejsc w miejscowym szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej redakcji docierają informacje od osób zaniepokojonych sytuacją związaną z koronawirusem w pow. mieleckim. Wzrasta gwałtowanie liczba chorych, w ciągu ostatnich dwóch tygodni przybyło prawie 200 osób i ludzie obawiają się, że może zabraknąć miejsc w miejscowym szpitalu.

O wyjaśnienie jak wygląda sytuacja z przyjmowaniem pacjentów chorych na koronawirusa w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu poprosiliśmy Anetę Urbańską-Dyka, rzecznika prasowego tego szpitala.

- Nasze oddziały, na których leczymy osoby chore na koronawirusa są w znacznej części zapełnione, choć do tej pory mieliśmy tylko jeden przypadek odesłania osoby chorej z dodatnim wynikiem, ale nie była to sprawa związana typowo z brakiem miejsca, chodziło o inne kwestie zdrowotne – powiedziała Pani rzecznik.

Jednocześnie dodała.

 - Oczywiście, jeśli chorych na koronawirusa będzie przybywać w dużym tempie, to może się zdarzyć, że w jakiejś chwili nie będziemy w stanie przyjmować kolejnych pacjentów, ale najpewniej byłoby to czasowe. Na razie takiej sytuacji jednak nie ma, personel cały czas stara się działać sprawnie i jeśli tylko pacjent jest w dobrej formie i może iść do domu, jest wypisywany, a to oczywiście gwarantuje miejsce dla kolejnego. Są też bieżące reorganizacje i zmiany logistyczne, które pozwalają unikać odsyłania pacjentów z objawami zakażenia koronawirusem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE