Reklama

Szpital w remoncie

Opublikowano:
Autor:

Szpital w remoncie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnął się przetarg na przebudowę segmentu „C” na parterze Szpitala Powiatowego w Mielcu dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonawca rozpocznie prace już na początku kwietnia.

Zwycięzcą przetargu na przebudowę szpitalnego segmentu C, w którym obecnie mieści się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej i poradnia ortopedyczna, zostało konsorcjum firm ze Staszowa „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „ADMA”. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw podpisali umowę ze Starostwem Powiatowym w Mielcu w środę, 29 marca.

Zgodnie z ustalonymi w niej zapisami, przedmiot zamówienia obejmie m.in. wymianę posadzek, okładzin ściennych, powłok malarskich i grzejników c.o.; wykonanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych i instalacji gazów medycznych wraz z punktami ich poborów oraz sygnalizacją awaryjną; a także montaż wyposażenia sanitarnego. Na liście zadań dla wykonawcy znajdzie się również wykonanie bądź przebudowanie szeregu instalacji: od wodno-kanalizacyjnej, przez elektryczną, aż po wentylacyjną. Zadania te konsorcjum wyceniło na kwotę 1 019 200 złotych. Planowo, oddział oddany ma zostać do ponownego użytku najpóźniej do 9 listopada tego roku.

- Możliwe jednak, że prace uda się ukończyć wcześniej. Taką deklarację, podczas podpisywania umowy, złożył wykonawca remontu. Bardzo mnie to cieszy – mówi Starosta Zbigniew Tymuła. I dodaje: - Tak naprawdę, to dopiero początek zapowiadanego już od jakiegoś czasu boom’u budowlanego w szpitalu. Czekają nas jeszcze inwestycje m.in. na oddziale ginekologicznym i SOR-ze. Jeszcze w tym roku szpital przejdzie dużą zmianę.

Póki co, największe zmiany tyczyć się będą poradni i gabinetów, które funkcjonują obecnie w wyznaczonej do remontu części segmentu C.  - W związku z rozpoczynającym się remontem segmentu C, od poniedziałku, 10 kwietnia, poradnia ortopedyczna zostanie przeniesiona do budynku pogotowia, pracownia USG oraz poradnia chirurgii naczyniowej – do zaadaptowanych budynków szpitala – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu, dodając, że szczegóły dotyczące nowych lokalizacji poradni oraz ich godzin otwarcia podane zostaną już w przyszłym tygodniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE