Reklama

Szpital powiatowy w Mielcu otrzyma 10 milionów dotacji z UE. Umowę podpisał Marszałek Władysław Ortyl

Opublikowano:
Autor:

Szpital powiatowy w Mielcu otrzyma 10 milionów dotacji z UE. Umowę podpisał Marszałek Władysław Ortyl - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor mieleckiego szpitala Leszek Kwaśniewski i Marszałek podkarpacki podpisali umowę na dofinansowanie lecznicy ze środków RPO. Blisko 10 milionów złotych przeznaczone zostaną na przebudowę bloku operacyjnego.

Projekt „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” zakwalifikował się do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata  2014-2020.

Na liście opublikowanej przez RPO 13 września br. projekt zgłoszony przez mielecką lecznicę uplasował się na wysokim, trzecim miejscu. Jego całkowity koszt ma wynieść 14 085 740,54 zł, a dofinansowanie – 9 892 982,33 zł. Brakującą kwotę wysokości 4 042 758,48 złotych zabezpieczyło dla szpitala Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Rozbudowie będzie podlegał segment pierwszy o powierzchni użytkowej 618,22 metrów kwadratowych. Dzięki inwestycji zwiększy się liczba sal operacyjnych z 9 do 10 na bloku operacyjnym, a także liczba łóżek z 8 do 12 na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wspomniane oddziały będą doposażone w sprzęt i wyroby medyczne, m.in. dedykowana będzie stacja ortopedyczna ze specjalistycznym oprogramowaniem służącym obrazowaniu ortopedycznemu i przygotowaniu do operacji. Dodatkowo zakupione zostanie wyposażenie (głównie meble).

- Cieszę się, że spotykamy się właśnie w takich okolicznościach, w obecności radnych, ponieważ szpital są naszą wspólną sprawą. Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu udało nam się dotrzeć z pomocą inwestycyjną do praktycznie wszystkich szpitali powiatowych w województwie. Na modernizacje, rozbudowy, poprawę jakości sprzętu i wyposażenia przeznaczamy kwotę blisko 540 milionów złotych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

– Mielecki szpital lokuje się wysoko w krajowych rankingach, znalazł się również w wysokim, trzecim poziomie sieci szpitali, a także uzyskał wiele zewnętrznych dofinansowań. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebuje dodatkowych pieniędzy na rozbudowę. Środki, które dziś przekazujemy, są następstwem bardzo dobrego i wysoko wypunktowanego projektu – dodał marszałek, gratulując sukcesu staroście Zbigniewowi Tymule i dyrektorowi Leszkowi Kwaśniewskiemu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE