Reklama

Szpital: Obecnie pacjentów covidowych jest 120, zajętych 10 respiratorów [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Szpital: Obecnie pacjentów covidowych jest 120, zajętych 10 respiratorów [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki szpital specjalistyczny obecnie leczy ponad 100 pacjentów covidowych. Wszystkie 10 respiratorów są obecnie zajęte. W placówce funkcjonują aż trzy oddziały zakaźne. Jak zapewnia dyrektor w obecnym czasie placówka zdaje egzamin i jest przygotowana do zapewnienia opieki dla pacjentów covidowych z regionu. Od przyszłego tygodnia szpital zdecydował się przywrócić zabiegi planowe.

Jak wygląda ponademiczna codzienność mieleckiego szpitala? Obecnie placówka pracuje na trzech oddziałach zakaźnych. Leczy się tam obecnie 120 pacjentów. (dwa dodatkowe oddziały zostały utworzone na chirurgii naczyniowej i na oddziale chorób płuc). Szpital dysponuje 10 miejscami na tzw. łóżkach respiratorowych. Obecnie wszystkie respiratory są zajęte. 

Jak relacjonuje dyrektor szpitala Zbigniew Torbus, wykonano szereg prac, które doprowadziły do podziału pracy w szpitalu, tak że funkcjonują tutaj niezależnie dwie placówki. Jedna dla leczenia pacjentów covidowych, a także druga, która zajmuje się zapewnieniem dostępu do wszystkich usług leczniczych. Co ważne - dyrekcja szpitala zdecydowała się przywrócić zabiegi planowe.

Obecnie trwa montaż dwóch kontenerów, które będą służyć personelowi SOR do wstępnego triażowania pacjentów covidowych. Kończy się montaż pomostu w którym będą transportowani pacjenci z SORu przez oddział chirurgii naczyniowej do oddziału zakaźnego. Dla ciekawostki warto zaznaczyć, że szpital na dobę zużywa średnio 2 tony tlenu medycznego. W zapasie jest ok 6 do 8 ton. To oznacza, że zapasy tlenu kończą się po ok 2 dniach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE