Reklama

Szkoły zamknięte do wakacji!

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 15:04
Autor:

Szkoły zamknięte do wakacji! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceminister edukacji Maciej Kopeć powiedział w dzisiejszym (14 maja) wywiadzie, że rozporządzenie, które resort edukacji wyda będzie przedłużało zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego.

Przypominamy, że w ogłoszonym 13 maja kolejnym etapie odmrażania gospodarki premier zapowiedział, ze od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli skorzystać z funkcji opiekuńczej szkoły. Oprócz opieki, nauczyciele mają zaoferować także pewną formę zajęć dydaktycznych. Będą również zorganizowane konsultacje z maturzystami i uczniami klas ósmych. 

Natomiast najnowsza wypowiedź wiceministra edukacji odnosząca się do uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych nie pozostawia żadnych złudzeń. W tym roku szkolnym starsi uczniowie do szkół nie wrócą. 
CO JESZCZE NA PORTALU?:

Przypominamy, że  zmianie ulegnie obszar związany z opieką i edukacją. Od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia:

- praktyczne w szkołach policealnych,
- rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

W poniedziałek 18 maja otwarte zostaną także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Od 25 maja będzie możliwe prowadzenie:

- zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej,
- konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

- Nadal będzie realizowana podstawa programowa. Tam, gdzie będzie to możliwe, to częściowo będzie realizowane w formie zadań stacjonarnych - oczywiście w niewielkich grupach, z zachowaniem podobnego reżimu sanitarnego jak to ma miejsce w przedszkolach - a w pozostałych godzinach, pozostali nauczyciele, ci, którzy pracują w świetlicach zaopiekują się tymi dziećmi, tak, aby rodzice mogli spokojnie wrócić do pracy - powiedział szef resortu edukacji.

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 będzie przedłużony.

Od 1 czerwca – konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

Od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.