Reklama

Szkoła w Rzędzianowicach ma nową hale sportową. Budynek jest już dostępny dla uczniów

Opublikowano:
Autor:

Szkoła w Rzędzianowicach ma nową hale sportową. Budynek jest już dostępny dla uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 12 września oficjalnie oddano do użytku nowoczesny segment sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzędzianowicach. W nowym budynku ulokowano także przedszkole z niezależnym wejściem.

Historia budowy hali rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to decyzją mieszańców środki z funduszu sołeckiego przeznaczone zostały na przygotowanie dokumentacji projektowej. Pod koniec 2010 roku projekt został przekazany do realizacji. Brak środków w budżecie Gminy uniemożliwił jednak realizację inwestycji przez ówczesne władze. Do tematu powrócono ponownie w 2015 roku. Zaktualizowana została dokumentacja projektowa uwzględniająca nowsze technologie oraz możliwość korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne. Następnie rozpoczęły się procedury związane z przetargiem i pozwoleniami na budowę.

- Bardzo długo czekaliśmy na ten moment i nareszcie nadeszła upragniona chwila. Po latach oczekiwań od 2016 roku, codziennie mogliśmy obserwować rosnące mury naszego marzenia. Dzisiaj możemy cieszyć się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja została ukończona i będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu pana Wójta, wspartego życzliwością wielu ludzi i instytucji, mieszkańcy Rzędzianowic wreszcie doczekali się pięknej, nowoczesnej sali  sportowej. To po prostu przeskok cywilizacyjny. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest szczególnym świętem naszej społeczności - powiedziała w trakcie otwarcia segmentu Izabela Kobylarz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach 


- Bardzo się cieszę , że mogliśmy doczekać tej chwili i dziś oddajemy do użytku nowoczesną salę gimnastyczną oraz przedszkole. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim którzy towarzyszyli nam przy tej inwestycji. Z całego serca dziękuję Pawłowi Zygmontowi, który był motorem napędowym tego przedsięwzięcia, Danucie Pazdro za „reanimowanie” pierwszego projektu”, Tomaszowi Ortylowi za nadzór merytoryczny inwestycji, Izabeli  Kobylarz za czuwanie nad całością oraz Władysławowi Ortylowi za pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych. Słowa uznania należą się także Radnym Gminy Mielec nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim, którzy zaangażowali się aby ten segment sportowo-rekreacyjny mógł powstać. Dzięki wspólnym działaniom sprawiliśmy, że Szkoła w Rzędzianowicach jest nowoczesna i ma bardzo dobre grono nauczycieli. Budując szkołę nie stawiamy tylko budynku lecz pośrednio wspieramy rodzinę, lokalną społeczność oraz wzmacniamy więzi międzyludzkie – zwrócił się do uczestników wydarzenia Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. 


Poświęcenia nowego obiektu dokonali proboszczowie Antoni Sowa z Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Rzędzianowicach, Wojciech Chochół z Parafii Św. Wojciecha w Trześni oraz Marek Zaborowski z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Książnicach. W  trakcie uroczystości odbyło się także pasowanie na ucznia. Wszystkie pierwszaki pozytywnie zaliczyły test wiedzy przygotowany przez starszych uczniów i z radością zostały przyjęte do uczniowskiej społeczności. Następnie walory nowej sali w programie artystycznym zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie szkoły. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE