Reklama

Szkoła katolicka w Mielcu. Komentarz Andrzeja Skowrona

Opublikowano:
Autor:

Szkoła katolicka w Mielcu. Komentarz Andrzeja Skowrona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przestrzeń publiczną wypełnia dziś coraz mocniej idea relatywizmu moralnego i kulturowego oraz negacja tradycyjnych wartości i norm. Szkoła katolicka stwarza więc rodzicom i ich dzieciom alternatywę wobec tego, co oferuje współczesny świat.

Jej program jest spójny z tym, co rodzice przekazują  w domach swoim dzieciom. Siłą szkolnictwa katolickiego jest zatem nie tylko przekazywanie wiedzy, ale kształtowanie formacji duchowej i intelektualnej wśród młodych ludzi oraz wychowywanie oparte na fundamencie wiary i moralności katolickiej, kulturze chrześcijańskiej oraz wartościach rodzinnych i narodowych. Tym samym szkolnictwo katolickie wpływa w pewnej mierze na kształt polskiej rodziny w przyszłości.

Ponadto to, co wyróżnia szkoły katolickie od innych szkół, jest klimat tam panujący, który daje poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie spędzają bowiem czas z rówieśnikami, którzy pochodzą z podobnych środowisk, z rodzin o zdrowych fundamentach. Szkoły katolickie coraz częściej oznaczają też prestiż i umieszcza się je wśród tzw. szkół elitarnych. Bardzo często mają bowiem opinię placówek, w których dzieci są lepiej uczone, gdzie jest większa możliwość rozbudzania młodzieńczych pasji oraz gdzie z większą dbałością i indywidualnie podchodzi się do ucznia.

Jednocześnie kształcenie w szkołach katolickich jest na wysokim poziomie. Podkreślają to wszystkie ogólnopolskie rankingi. W oparciu o przyjęte wskaźniki szkoły katolickie zaliczane są do grupy najlepszych placówek oświatowych w Polsce. Natomiast największym problemem dla rozwoju szkół katolickich w Polsce, w tym m.in. w Mielcu, jest infrastruktura. Brakuje głównie budynków, odpowiedniej lokalizacji oraz istotnego wsparcia ze strony samorządów lokalnych dla tego typu inicjatyw. Stąd idea powstania w naszym mieście szkoły katolickiej wciąż czeka na swoją realizację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE