Sześć goli w Mielcu! PGE Stal wciąż liczy się w walce o awans do ekstraklasy [VIDEO, FOTO] - Zdjęcie główne

WiadomościPo bardzo emocjonującym meczu PGE Stal Mielec pokonała Chojniczankę Chojnice 4:2. Ten wynik oznacza, że mielczanie wciąż tracą do ŁKS-u siedem punktów i ich awans wciąż jest możliwy.

Gole dla PGE Stali Mielec zdobywali Bartosz Nowak (dwie), Krystian Getinger i z rzutu karnego Josip Sojlić. Mielczanie mieli przewagę właściwie od początku i ich zwycięstwo jest z pewnością zasłużone.

Do historii rozgrywek przejdą z pewnością dwa gole bezpośrednio z rzutów wolnych, które padły dla Stali kolejno w 19 i 22 minucie. Najpierw lewą nogą gola zdobył Krystian Getinger, a trzy minuty później prawą nogą w podobny sposób strzelił Bartosz Nowak.

Bartosz Nowak zdobył również gola tuż przed przerwą, po ładnej, indywidualnej akcji. Wynik meczu ustalił w drugiej połowie Josip Sojlić, który zdobył bramkę z rzutu karnego.

Taki wynik utrzymał się już do końca meczu i mielczanie mogli znów cieszyć się z wygranej. Strata do ŁKS-u nadal wynosi 7 punktów, ale po takim meczu naprawdę można mieć wiarę, że ta różnica jest jeszcze do zniwelowania.

PGE FKS Stal Mielec – Chojniczanka Chojnice 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Krystian Getinger (18–wolny), 2:0 Bartosz Nowak (21–wolny), 2:1 Tomasz Mikołajczak (31–głową), 3:1 Bartosz Nowak (42), 3:2 Tomasz Mikołajczak (51–karny), 4:2 Josip Soljic (77–karny).