Reklama

Sześć gmin z dofinansowaniem. Pieniądze przeznaczone na lokalne inwestycje

Opublikowano: 3 kwietnia 2021 11:25
Autor: MW | Zdjęcie: Fot. archiwum

foto Fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Prawie 140 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na oczekiwane przez mieszkańców inwestycje w ramach kolejnej już transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W powiecie mielecki dofinansowanie w ramach RFIL otrzymało sześć gmin.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe fundusze trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Pieniądze przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

Gmina Wadowice Górne, prawie 357 tysięcy zł

 

CZYTAJ TAKŻE: Voucher na lot szybowcem odebrany

 

Budowa odcinka sieci wodociągowej o długości 780 m wraz z urządzeniami budowlanymi w miejscowościach Kawęczyn i Wampierzów.

Gmina Radomyśl Wielki, 700 tysięcy zł

Rozbudowa instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody Jamy wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, w celu zwiększenia dostaw wody dla konsumpcji.

Gmina Czermin, milion zł

Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości: Trzciana, Czermin Zawada II oraz budowa stacji podciśnieniowej. Do nowo wybudowanej sieci zostaną podłączone 83 posesje.

Gmina Borowa, 450 tysięcy zł  

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej - budowa boiska do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, odwodnienie, budowa zaplecza sanitarnego, wyposażenie terenu w oświetlenie, ławki, kosze i stojaki na rowery.

  Gmina Padew Narodowa, 500 tysięcy zł  i 450 tysięcy zł

Utworzenie w zabytkowym obiekcie Izby Pamięci I. Łukasiewicza – odrestaurowanie elewacji, wymiana stolarki okiennej, drzwiowej, pokrycia dachu, docieplenie, zagospodarowanie terenu.

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej do terenów inwestycyjnych Rusinów.

Gmina Przecław, 400 tysięcy zł 

Budowa dwóch zbiorników retencyjnych, wolnostojących o łącznej pojemności 600 m3  w Tuszymie.

MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.