Reklama

Szaleństwo na parkiecie

Opublikowano:
Autor:

Szaleństwo na parkiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W hali sportowej Zespołu Szkół w Przecławiu odbył się po raz 11. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Przecławska Cza-Cza 2017". W minioną niedzielę młodzi tancerze dali prawdziwy popis swoich umiejętności.

Głównym celem organizowanego co roku turnieju jest ułatwienie dzieciom i młodzieży z miejscowych klubów i szkół tańca wzięcia udziału w profesjonalnej imprezie tanecznej, a także pokazanie wszystkim, że w taki sposób można spędzać swój wolny czas.

- Od kilku lat taniec towarzyski przeżywał regres, ale po liczbie uczestniczących w turnieju par można powiedzieć, że wraca on jednak do łask.  Chociaż, trzeba przyznać, że taniec towarzyski to dziś bardzo droga dyscyplina, gdyż trzeba pamiętać o ciągłej wymianie strojów czy butów dla dzieci - mówi dyrektor Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie, Elżbieta Augustyn-Gruszka.

Niedzielny turniej podzielony został na cztery bloki taneczne. 

Od 10 rano na parkiecie pojawił się pierwszy blok, a w nim najmłodsi, bo 8- i 9-letni tancerze. W kolejnych godzinach, aż do wieczora, można było zobaczyć coraz to starszych uczestników turnieju. Ostatni najbardziej widowiskowy blok zaprezentował się tuż po godzinie 18. Wtedy też popis swoich umiejętności dali najbardziej doświadczeni uczestniczy rozgrywek.

Więcej w 40 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE