Reklama

Świńska grypa znów zabija

Opublikowano:
Autor:

Świńska grypa znów zabija - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się dość niewinnie – od osłabienia, bólu w mięśniach i dreszczy. Gdy już zorientujemy się, że coś z naszym organizmem jest nie tak, pojawia się wysoka gorączka, ból głowy, gardła oraz suchy kaszel… Nie lekceważ tych objawów – to może być śmiertelnie niebezpieczna świńska grypa. Na Podkarpaciu w minionym tygodniu zabiła już dwie osoby.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, pierwsza osoba zmarła z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy w Wojewódzkim Szpitalu w Rzeszowie, natomiast druga z powodu powikłań po grypie. 47-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego leczyła się w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc. Oficjalną przyczyną śmierci były powikłania po zapaleniu płuc połączone z zakażeniem wirusem świńskiej grypy.

Na dzień 8 lutego, na godzinę 12.30, na Podkarpaciu potwierdzono laboratoryjnie 73 przypadki zachorowań osób hospitalizowanych oraz 21 przypadków osób leczonych ambulatoryjnie: łącznie wirusem AH1N1 typu A zakażonych było 82 osoby, typu B – 12 osób. Liczba ta ciągle rośnie – w piątek były to 53 osoby.

Typowe objawy przypominają zwykłą grypę, jednak, gdy – obok osłabienia, bólu mięśni i stawów, wysokiej gorączki i kataru – pojawia się również ból w okolicy ucha, biegunka, wymioty, zasłabnięcia czy nawet momenty utraty przytomności – należy natychmiast zgłosić się do lekarza i wykonać badania na obecność wirusa świńskiej grypy.

Ciąg dalszy w 6 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE