Reklama

Święto Pieczonego Ziemniaka

Opublikowano:
Autor:

Święto Pieczonego Ziemniaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Chrząstowa uczcili Święto Pieczonego Ziemniaka wspólną zabawą. Uczestniczy festynu mieli okazję posmakować potrawy z najpopularniejszego warzywa kuchni polskiej.

Szkolny plac tego dnia zamienił się w miasteczko Dzikiego Zachodu, a mali kowboje i kowbojki wraz z rodzicami mieli szansę nauczyć się tradycyjnych tańców, zapoznać się z przedmiotami, jakie towarzyszyły mieszkańcom tego terenu oraz zrobić zdjęcia w specjalnie przygotowanych monidłach. 

- Impreza organizowana jest przez naszą szkołę, radę rodziców, ale przede wszystkim rodziców i uczniów, którzy wspólnie wykonali wszystkie potrawy, jakie zagościły dzisiaj na naszych stołach. Bardzo serdecznie dziękuję im za zaangażowanie i serce włożone w organizację naszego święta - mówi Monika Szczebak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrząstowie.

Organizację wydarzenia docenił także wójt gminy Józef Piątek: - Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Chrząstowa tak ochoczo włączają się w takie inicjatywy. Aby takich aktywności mogło być jeszcze więcej, pracujemy z panią dyrektor oraz panem sołtysem nad przystosowaniem niezagospodarowanego pomieszczenia po byłej bibliotece szkolnej. Obiekt miałby służyć wszystkim mieszkańcom Chrząstowa, którzy chcieliby z niego skorzystać. Dziękuję bardzo za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość i możliwość spróbowania tych pysznych potraw. Jestem pełen uznania dla wszystkich gospodyń, które z nudnego warzywa, jakim jest ziemniak, stworzyły takie kulinarne cuda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE