Reklama

Superbohaterowie w akcji. Uczniowie ZBS z Mielca w innowacyjnym projekcie

Opublikowano:
Autor:

Superbohaterowie w akcji. Uczniowie ZBS z Mielca w innowacyjnym projekcie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 40 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu dołączyło do grona "superbohaterów", którzy mogą uratować życie innym ludziom! Młodzi zarejestrowali się jako dawcy komórek.

Poprzez rejestrację pełnoletnich osób w bazie dawców komórek macierzystych fundacji DKMS organizatorzy chcą pomóc osobom chorym na nowotwór krwi lub inną chorobę wymagającą dawstwa komórek macierzystych lub szpiku kostnego.

Przed finałem akcji wolontariusze z klasy 4 Ta - Fabian Pietryka i Kacper Węglarz przeprowadzili w klasach trzecich i czwartych zajęcia edukacyjno-informacyjne. Podczas prezentacji multimedialnej informowali, kto może być dawcą, jak wygląda procedura pobrania komórek macierzystych oraz mówili, że rejestracja w bazie dawców to poważna i świadoma decyzja. Chłopcy z ZSB obalili też mity dotyczące oddawania szpiku i komórek macierzystych.

W piątek, 15 grudnia, od godziny 9.00 trwała rejestracja. Pełnoletni uczniowie musieli wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dzięki tej akcji aż 40 uczniów dołączyło do grona superbohaterów, którzy mogą uratować życie innym ludziom. Podziękowania należą się wszystkim biorącym udział w rejestracji, a także wolontariuszom, którzy przygotowali Dzień Dawcy w ZSB. Inicjatorką akcji była nauczycielka Magdalena Tomecka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE