Reklama

Stypendia, studia i praca dla najlepszych uczniów [AUDIO]

Opublikowano:
Autor:

Stypendia, studia i praca dla najlepszych uczniów [AUDIO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie zyskają specjalistyczną wiedzę, dodatkowe kompetencje i umiejętności zawodowe przydatne w przemyśle lotniczym. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu obejmą patronat nad klasą w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku technik mechanik lotniczy.

Starostwo Powiatowe w Mielcu podpisało umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi porozumienie dotyczące współpracy w zakresie objęcia patronatem klasy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku technik mechanik lotniczy.

Jak zgodnie zauważają sygnatariusze umowy, współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie.

Objęcie patronatem przez PZL Mielec klasy technik mechanik lotniczy, to przykład szerszej i bardziej efektywnej współpracy szkolnictwa zawodowego z przemysłem.

Dzięki niej uczniowie zyskają specjalistyczną wiedzę, dodatkowe kompetencje i umiejętności zawodowe przydatne w przemyśle lotniczym, w szczególności w PZL Mielec. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu obejmą patronat nad klasą w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku Technik Mechanik Lotniczy.

W ramach niniejszego Porozumienia PZL Mielec włączy się w proces dokształcania nauczycieli szkolnictwa zawodowego poprzez organizację wizyt studyjnych w PZL Mielec, a także organizację wykładów prowadzonych przez specjalistów z PZL Mielec. Umowa przewiduje również konsultowanie programu nauczania przez inżynierów PZL Mielec i ich włączanie się w prowadzenie zajęć.

Dla najlepszych 3 uczniów z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych i ścisłych ufundowanie zostaną stypendia naukowe. Firma stosować będzie pierwszeństwo zatrudnienia absolwentów z najwyższymi ocenami i umożliwi im kontynuację nauki na studiach zaocznych.

Posłuchaj starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka:

W ramach tego innowacyjnego na mieleckim rynku oświatowym projektu przewidziana jest także współpraca nad nowatorskim system organizacji praktyk zawodowych. Polegać on będzie na łączeniu obserwacji procesów produkcyjnych w PZL Mielec i nauki praktycznej w laboratoriach RCTNTW – CKPiDN.

Posłuchaj prezesa PZL Mielec Janusza Zakręckiego:

Powiat Mielecki i Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Zespół Szkół Technicznych w Mielcu przeprowadza rekrutację uczniów do klasy patronackiej w roku szkolnym 2019/2020.

Ponadto zapewnia dobór kadry o wysokich kwalifikacjach do prowadzenia zajęć w klasie objętej patronatem. W wyniku podpisanej umowy dostosowany zostanie również program nauczania w klasie patronackiej do potrzeb PZL Mielec, zgodnie jednak obowiązującą podstawą programową.

Zajęcia z przedmiotów zawodowych realizowane będą w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach w RCTNTW - CKPiDN.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE