Reklama

Stworzyliśmy tutaj dom

Opublikowano:
Autor:

Stworzyliśmy tutaj dom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dom dziennego pobytu dla seniorów "Senior-Wigor" istnieje już kilka miesięcy. Realizuje rządową politykę senioralną. Jak wygląda życie tej instytucji? Sprawdziliśmy to.

Codzienny przyjazd seniorów i  uczestnictwo w zajęciach, a także i zerwanie z dotychczasowym trybem życia to w skrócie opis tego, co od kilku miesięcy dzieje się na terenie gminy Padew Narodowa. To właśnie tam, w Przykopie, od kilku miesięcy działa pierwszy taki w powiecie dom dziennego pobytu dla seniorów. Pensjonariusze uczestniczą  w stałych, codziennych  i cyklicznych zajęciach. Są to m.in. regularne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty Anny Kowal. Cyklicznie odbywają się spotkania z psychologiem Bożeną Andrychowicz.

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Padwi Narodowej raz w tygodniu Edyta Pazdan - Skórska prowadzi specjalistyczne zajęcia. W Przykopie seniorzy cyklicznie spotykają się z ciekawymi osobami. W ramach tego cyklu spotkali się m. in. z autorami książki pt. "Stronice spisane przez życie", Janiną i Józefem Roguzami. Dom współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Padwi Narodowej. W ramach tej współpracy zorganizowano profesjonalną sesję fotograficzną w stylu retro. Panie i panowie pozowali do zdjęć w pięknych strojach z epoki. Dzięki przychylności kierownictwa NZOZ w Padwi Narodowej, lekarzy Ireny i Piotra Lorenców, seniorów raz w tygodniu odwiedza pielęgniarka. Te wszystkie spotkania i zajęcia sprawiają, że pensjonariusze stają się bardziej gościnni i otwarci. 

Ostatnio w ośrodku ze spektaklem pojawił się Teatr Dorosłych "Uciecha", skupiający seniorów działających przy Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. Swoimi występami oraz poczuciem humoru dostarczyli widzom wiele radości, pokazując  zabawne sceny. W maju pensjonariusze zorganizowali wspólne imieniny Zofii i Stanisławy. W domu pracuje także ksiądz, który w ramach wolontariatu sprawuje tu funkcję duszpasterza. W ostatnim tygodniu maja seniorzy w ramach zorganizowanej wycieczki odwiedzili Łańcut. Zobaczyli muzeum zamkowe, powozownię, oranżerię oraz storczykarnię. Chętni przejechali się pięknym, klasycznym powozem. Mimo męczącego upału wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE