Reklama

Strefa na testach? Szpital będzie miał drugi aparat do badań koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Strefa na testach? Szpital będzie miał drugi aparat do badań koronawirusa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki szpital zakupił za dotacyjne pieniądze nowoczesny sprzęt do szybkiego przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. Na razie służy on głównie pacjentom ze skierowaniem od lekarza. A co z badaniami odpłatnymi?

Temat ten poruszył na sesji rady powiatu radny Jacek Tejchma, który zapytał, czy będą możliwe również badania komercyjne.

- Mówię to w imieniu dużej grupy zainteresowanych z mieleckiej strefy - podkreślił.

- 280 zł to cena, jaką NFZ płaci za wykonanie testu, jeśli będzie on do odebrania w ciągu 1 dnia. Jeżeli jest to później, to ta cena jest niższa - wyjaśnił p.o. dyrektora szpitala w Mielcu Zbigniew Torbus. - Cena 280 zł, ustanowiona przez NFZ, dotyczy wszystkich. A co to jest badanie komercyjne? Znaczy to, że ktoś przychodzi z ulicy i sobie  życzy zrobienia testu. Mam w  tej chwili cenę za badanie komercyjne w wysokości 450 zł. Jest trochę zaporowa, aczkolwiek mam już zapytania na ten temat. Myślałem o Strefie bardzo szeroko, jeśli chodzi o współpracę, ale trochę nas w tej chwili trzymają moce przerobowe - dodał.

Jednocześnie Zbigniew Torbus uchylił rąbka tajemnicy.

- Chciałbym powiedzieć jedną rzecz, o której nawet pan starosta nie wie - zaznaczył. - Jestem po rozmowach z Polsko-Amerykańską Kliniką Serca, firmą, która pracuje w naszym szpitalu. Oni też zamówili w USA taki aparat do robienia testów na obecność koronawirusa, czyli w sumie będziemy mieć dwa aparaty.

 


Czytaj także:


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE