Reklama

Strażackie święto

Opublikowano:
Autor:

Strażackie święto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicza Straż Pożarna w Izbiskach świętowała 135 rocznicę powstania swojej jednostki.

6 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Izbiskach obchodziła swoje 135-lecie. Z tej okazji w kościele parafialnym w Zgórsku została odprawiona msza święta w intencji wszystkich jej   członków.

 - Chcę bardzo serdecznie życzyć, aby wasza służba zawsze dawała wam poczucie satysfakcji i radości – mówi ks. proboszcz Wiesław Nowak.

Po mszy świętej wszystkie jednostki OSP wozami bojowymi udały się pod Szkołę Podstawową w Izbiskach. Po utworzeniu szyku poczty sztandarowe przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Szczucina przeszły na plac pod remizę OSP w Izbiskach.
Wszystkich przybyłych gości powitał prezes OSP druh Adam Węgrzyn. Po uroczystym powitaniu przybyłych gości nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt.

W trakcie uroczystości odczytano rys historyczny jednostki oraz zostały wręczone Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaki Strażak Wzorowy i za wysługę lat, które otrzymali: druh Mieczysław Ziobro, druh Adam Mucha, druh Grzegorz Lasek, druh Wiesław Gwóźdź.

Po uroczystym rozdaniu honorowych odznaczeń nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Na zakończenie odbył się krótki koncert Orkiestry Dętej ze Szczucina.

135-lecie OSP było okazją do rodzinnego świętowania w czasie festynu, który zakończył oficjalną część uroczystości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE