Reklama

Reklama

Starosta ocenił rok pracy nowego dyrektora mieleckiego pogotowia

Opublikowano: sob, 5 gru 2020 09:55
Autor: | Zdjęcie:

Starosta ocenił rok pracy nowego dyrektora mieleckiego pogotowia - Zdjęcie główne

Oprócz oceny pracy dyrektora usłyszeliśmy o podsumowaniu działań ratowniczych przez ostatni rok. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po roku pracy Grzegorza Gałuszki na stanowisku dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu przyszedł czas na ocenę jego pracy przez zarząd starostwa. Są też plany na przyszłość.

Reklama

3 grudnia w konferencji podsumowującej ostatni rok działań w mieleckim pogotowiu oprócz dyrektora Grzegorza Gałuszki  wzięli udział starosta Stanisław Lonczak, wicestarosta Andrzej Bryła, oraz lek. Agnieszka Słocka, zastępca dyrektora ds. lecznictwa i Agnieszka Trela, koordynator medyczny.

Jak starosta ocenił pierwszy rok pracy nowego dyrektora

- Jego wysokie kwalifikacje były udokumentowane stosownymi zaświadczeniami podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Liczyliśmy, że jego wiedza, doświadczenie medyczne potwierdzą się w praktycznym działaniu w sprawowaniu funkcji dyrektora pogotowia w Mielcu. Po roku pracy bardzo wysoko oceniam pracę dyrektora - mówił Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

- Po pierwsze realizuje program naprawczy z dużą nawiązką. Zysk, jaki będzie miało pogotowie grubo przekroczy milion zł. Jeśli chodzi o sytuacją wewnętrzną to cieszymy się, że nie ma konfliktów. Myślę, że autorytet jaki wypracował sobie dyrektor należy ocenić wysoko - dodał.

Starosta podkreślał, że dyrektor Gałuszka wykazał się sprawnym zarządzaniem, umiejętnością współpracy oraz nawiązywaniem kontaktów, których efektem było pozyskiwania pieniędzy jak i przychylność sponsorów. 

- Bardzo wysoko oceniam efekty jego pracy, dokonał więcej niż spodziewaliśmy się po tym roku czasu. Na pana ręce chciałbym również skierować podziękowania dla wszystkich pracowników pogotowia, którzy w tym trudnym okresie ostatniego roku dokładali wszelkich starań, by maksymalnie realizować obowiązki ratownictwa medycznego - powiedział starosta Stanisław Lonczak.

O trudnym czasie i ogromie pracy w mieleckim pogotowiu przez ostatni rok pisaliśmy >>>TUTAJ

Pogotowie wypracowało znaczny zysk

Nie jestem zwolennikiem generowania zysku i odkładania tego na koncie, tym bardziej, że pieniądze, które zostały wypracowane z systemu ratownictwa medycznego muszą być przeznaczone na ten system - odpowiada Grzegorz Gałuszka na pytanie o wykorzystanie wypracowanych funduszy i ponad milionowego zysku.

Przede wszystkim doceniani są pracownicy - w różnej formie. Dofinansowujemy też te zakupy, na które otrzymaliśmy dotacje. Pieniądze będą też przeznaczone na doposażenie tych miejsc i stacji pogotowia, które będziemy obsługiwać jako samodzielna, publiczna placówka w nowym systemie ratownictwa - dodał.

Plany na przyszłość

Ratownictwo medyczne czeka wielka restrukturyzacja, modernizacja a także centralizacja w ramach konsorcjum, którego liderem jest powiat mielecki. 

- Rok pracy dyrektora Gałuszki jest znakomitym przykładem ciągłości władzy w naszej stacji oraz kontynuacji wszystkich planów i zamierzaeń kolejnych zarządów i dyrektorów. Paweł Pazdan przygotowywał prace do zorganizowania konsorcjum, Maria Napieracz jako kolejny dyrektor formalnie założyła to konsorcjum, natomiast Grzegorz Gałuszka w pierwszym roku swojej pracy scala konsorcjum do mocnej pozycji pogotowia, po to, by w przyszłym roku realizować jeden ogólnowojewódzki kontrakt na całym obszarze operacyjnym województwa podkarpackiego - powiedział wicestarosta Andrzej Bryła.

 - Zatem szczególne uznanie kieruję do Pana dyrektora Gałuszki za determinację, wiedzę oraz umięjętność prowadzenia rozmów i negocjacji na ten temat - dodał.

Mielecka stacja pogotowia poszerzyła również swoją działalność o dwa zespoły tarnsportu medycznego, które działają na terenie Kolbuszowej i Stalowej Woli. 

- Jak widać pogotowie pod kierownictwem dyrektora Gałuszki rozwija naszą stację i z tego jako zarząd powiatu mieleckiego się cieszymy - powiedział wicestarosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.