Reklama

Starosta Mielecki zarobi mniej

Opublikowano:
Autor:

Starosta Mielecki zarobi mniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 lipca starosta mielecki Zbigniew Tymuła zarobi mniej o około 1500 zł brutto miesięcznie. Taką zmianę przegłosowali radni powiatowi, a wynika ona z ogólnopolskiego rozporządzenia rządowego.

Rada Ministrów zmieniła rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia urzędników samorządowych, obniżając maksymalne stawki wynagrodzeń. Przyjęta propozycja przewiduje obniżenie - średnio o 20 proc. - minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego. Zmiana weszła w życie 1 lipca.

Na ostatniej powiatowej sesji, 26 czerwca, radni, aby zdążyć przed 1 lipca, zajęli się tą sprawą. Najpierw opinię komisji budżetu i finansów na sesji przedstawił jej przewodniczący, Mariusz Barnaś.

- Komisja jednomyślnie i pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, jednak komisja wnioskuje o zmianę dodatku specjalnego z 35 proc. na 40 proc., który zgodnie z przepisami jest maksymalnym możliwym dodatkiem specjalnym – mówił przewodniczący Barnaś.

- Za zgłoszeniem tego wniosku podczas pracy komisji 6 radnych było za, a jeden radny wstrzymał się od głosu – dodał przewodniczący komisji Mariusz Barnaś.

Projekt podwyższenia o 5 proc. dodatku specjalnego został poddany pod głosowanie już podczas sesji. W tym głosowaniu 22 radnych było za, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Nikt z radnych na sesji nie odniósł się do kwestii wynagrodzenia starosty. Natomiast w głosowaniu nad projektem uchwały zmniejszającym w sumie wynagrodzenie starosty wszyscy radni jednomyślnie zagłosowali za zmianą.

- Wynagrodzenie starosty powiatu mieleckiego jest publiczne, nie jest to tajemnica. Przed zmianą pobierałem 12445 zł brutto – zaznaczam, że jest to kwota brutto. W tej chwili moje wynagrodzenie wynosi 10940 zł brutto - komentuje starosta Zbigniew Tymuła. -  Jeśli chodzi o dodatek specjalny – przed zmianą wynosił 35 proc., a po zmianach wzrośnie do 40 proc. Radni podnieśli mi ten dodatek o 5 proc., czyli o kwotę około 400 zł - dodał starosta.

Wynagrodzenie starosty po 1 lipca (kwoty brutto):
- wynagrodzenie zasadnicze - 5 000 zł,
- dodatek funkcyjny 2100 zł,
- dodatek za wieloletnią pracę (w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego) - 1000 zł.
- dodatek specjalny (w wysokości 40 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) - 2840 zł,
ŁĄCZNIE - 10940 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE