Reklama

Stalowcy po 1. treningu w 2018 roku: nie jest to przyjemny okres

Opublikowano:
Autor:

Stalowcy po 1. treningu w 2018 roku: nie jest to przyjemny okres - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wieczorem 8 stycznia piłkarze Stali Mielec rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Nice 1 Ligi sezonu 2017/2018.

- Spotykamy się po przerwie 21-dniowej, chociaż zawodnicy w tym czasie wykonywali indywidualne plany treningowe – mówi trener przygotowania motorycznego FKS Stal Mielec Krzysztof Kapelan. - Wszystko było monitorowane przez trenera, było to w większości bieganie w terenie i siłownia – potwierdza zawodnik Krystian Getinger.

- Zaczynamy od treningu wprowadzającego i testu pomagającego określić obciążenia na najbliższe tygodnie. To jest okres przygotowania ogólnego. Zawodnicy będą budować fundament, bazę tlenową, poprawiać siłę ogólną – opowiada Krzysztof Kapelan.

Mielczanie trenować będą na obiektach Stadionu Miejskiego, w lutym wyjadą na obóz do Turcji. - Najcięższy okres będzie gdy zaczną się treningi o charakterystyce interwałowej, pojemności i mocy fosfagenowej, po dwóch - trzech tygodniach pracy ogólnej. Do Turcji jedziemy szlifować umiejętności piłkarskie, techniczno-taktyczne – wyjaśnia Krzysztof Kapelan.

- To dla nas ciężki okres, nie jest zbyt przyjemny bo to faktycznie ciężka praca – podkreśla Getinger.

Wiosną Stalowcy chcą się włączyć w walkę o awans do ekstraklasy. - Będziemy chcieli grać o zwycięstwo w tej lidze. Jest wyrównana, nie ma tu faworytów, są drużyny z dużym potencjałem ale będą i czarne konie. Nie będę wskazywał tych, którzy zagrają o awans, ale myślę, że będziemy to też my – komentuje Getinger.

 


Na pierwszym treningu pojawiło się 22-óch zawodników.

Bramkarze (2): Marek Kozioł, Rafał Strączek
Zabrakło Radosława Majeckiego, który wylatuje z Legią Warszawa na Florydę (USA). Na zgrupowaniu z Mistrzem Polski będzie przebywał do 22 stycznia. Nie było także Tomasza Libery, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Obrońcy (7): Rafał Drożdal, Krystian Getinger, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Szymon Przystalski, Dominik Sadzawicki

Pomocnicy (8): Waldemar Gancarczyk, Arkadiusz Górka, Michał Janota, Piotr Marciniec, Konrad Misztal, Tomasz Swędrowski oraz Piotr Goliasz i Patryk Zygmunt z naszej Akademii.
Zabrakło Przemysława Lecha, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.
9 stycznia Piotr Marciniec rozpocznie badania i testy w ekstraklasowym Piaście Gliwice.

Napastnicy (5): Maksymilian Banaszewski, Mateusz Cholewiak, Dejan Djermanovic, Mateusz Gancarczyk oraz Kacper Sadłocha z naszej Akademii.
Zabrakło Łukasza Wrońskiego, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE