Reklama

Stacja uzdatniania wody w Rzędzianowicach przejdzie modernizację

Opublikowano: śr, 26 sie 2020 08:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stacja Uzdatniania Wody w Rzędzianowicach, która zaopatruje w wodę mieszkańców gminy Mielec przejdzie gruntowny remont. Modernizacja zwiększy ilości uzdatnionej wody i zostanie przeprowadzona dzięki pozyskanemu dofinansowaniu.

25 sierpnia wójt gminy Mielec podpisał umowę o dofinansowanie ważnej inwestycji. Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskanym na ten cel funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kwota otrzymanego wsparcia to prawie 2 miliony złotych

Modernizacja stacji uzdatniania wody, która będzie realizowana od października 2020 r. do czerwca 2021 r. polegać będzie na:

  •  wymianie pomp głębinowych z osprzętem sterującym w istniejących studniach głębinowych,
  •  zwiększeniu wydajności układu technologicznego stacji uzdatniania wody poprzez przebudowę układu technologicznego,
  •  wymianie układu kontrolno- pomiarowego i automatyki,
  •  adaptacji wewnętrznych pomieszczeń,
  •  termomodernizacji obiektu(docieplenie stropu, ścian, wymiana stolarki).


Kompleksowa modernizacja ma na celu usprawnienie całego procesu uzdatniania wody w tym poprawę jej jakości i co najważniejsze zwiększenie wydajność samej stacji do 90 m3/h.

Obecnie działająca Stacja Uzdatniania Wody (SUW) Rzędzianowice zaopatruje w wodę pitną 7 miejscowości gminy Mielec czyli dostarcza wodę dla 6835 mieszkańców i stanowi jedyne źródło zaopatrzenia.

- Na przestrzeni ostatnich 3 lat drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na dodatkowe ilości wody. Niestety na obszarze gminy mamy bardzo słabe zasoby wody głębinowej, a jeszcze większy problem stanowią zmiany klimatu i rytmu opadów, które są od nas niezależne. Dlatego też pilnie dokonujemy modernizacji SUW aby móc ciągle i bezpiecznie dostarczać ludziom coś, co im jest najbardziej potrzebne do życia, czyli wodę.- przekazują urzędnicy gminni.

Całkowita wartość inwestycji to 3 159 517,91 zł brutto.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.