Reklama

Sprzeciw czy pokazowa akcja? Radni nie wybrali nowego członka zarządu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kandydatem zaproponowanym przez władze starostwa na członka zarządu powiatu mieleckiego był Bogusław Peret. 19 lutego, podczas powiatowej sesji, radni nie zatwierdzili tej kandydatury. A po głosowaniu rozpętała się burzliwa dyskusja.

Bogusław Peret miał zastąpić na tym stanowisku Macieja Jemioło, który 4 stycznia zrezygnował z funkcji członka zarządu powiatu mieleckiego. Tę funkcję objął po wyborach samorządowych w 2018 roku.

Głosowanie nad kandydaturą Bogusława Pereta poprzedzone było powołaniem komisji skrutacyjnej. W komisji znaleźli się przedstawiciele koalicji jak i opozycji z PiS:

  • Maciej Jemioło – przewodniczący komisji
  • Józef Smaczny
  • Marek Kamiński
  • Maria Orłowska
CZYTAJ TAKŻE: Odwołane imprezy powiatowe. Czy w tym roku uda się coś zorganizować?

W tajnym głosowaniu wzięło udział 24 radnych. Za przyjęciem kandydatury Bogusława Pereta na nieetatowego członka zarządu powiatu mieleckiego głosowało 12 radnych, przeciw było 12 radnych. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Remis wynikał z tego, że na sesji nie było jednego radnego z koalicji rządzącej.

W związku z tym, że Bogusław Peret nie uzyskał większości, nie został on powołany na członka zarządu powiatu mieleckiego.

Po głosowaniu nastąpiła burzliwa dyskusja radnych. Radni PiS stwierdzili, że to nie było głosowanie przeciw Bogusławowi Peretowi. Sprzeciw wynikał z faktu, że władze starostwa nie współpracują w radzie z przedstawicielami PiS. Rządzący natomiast mówili, że to polityczna i pokazowa akcja.

Zapewne na następnej sesji, rada znów zajmie się powołaniem nowego członka zarządu powiatu mieleckiego.

Na poprzedniej sesji rady powiatu mieleckiego, 22 stycznia radni przyjęli rezygnację Macieja Jemioło z funkcji członka zarządu powiatu mieleckiego. Rezygnacja związana była ze zmianą planów zawodowych.

Jak przekazał nam wówczas Maciej Jemioło, decyzja o rezygnacji była spowodowana zatrudnieniem go od 4 stycznia na pełny etat w gminie Wadowice Górne, w której został kierownikiem Referatu Infrastruktury i Rozwoju. 

- Moja rezygnacja złożona 4 stycznia była spowodowana zmianą moich planów życiowych i zmianą pracy. W wadowickiej gminie był ogłoszony konkurs i ja go wygrałem. Od 4 stycznia jestem zatrudniony na pełen etat, a wykonywanie obowiązków nieetatowego członka zarządu też wiąże się z bardzo licznymi zadaniami i wyjazdami. To kolidowałoby z obowiązkami, które przyjąłem na siebie w gminie Wadowice Górne - powiedział nam w styczniu Maciej Jemioło.

- Nie chciałbym zaniedbywać ani gminy Wadowice Górne, ani też obowiązków w zarządzie powiatu. Jeżeli ktoś się podejmuje zadania bycia nieetatowym członkiem zarządu powiatu mieleckiego, to powinien wykonywać to należycie, powinien być przygotowany, jeździć na wszystkie zarządy i wdrażać się w sprawy, które zarząd podejmuje na każdym posiedzeniu - dodał.

Radny powiatowy Maciej Jemioło stwierdził, że ustępuje pola innej osobie, która będzie miała więcej czasu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy