Reklama

Maciej Jemioło nie jest już w zarządzie powiatu mieleckiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Maciej Jemioło nie jest już w zarządzie powiatu mieleckiego - Zdjęcie główne

Maciej Jemioło nie jest już członkiem zarządu powiatu mieleckiego. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maciej Jemioło złożył rezygnację z funkcji członka zarządu powiatu mieleckiego. Tę funkcję objął po wyborach samorządowych w 2018 roku. Dlaczego podjął taką decyzję? Odpowiadamy.

Na ostatniej sesji rady powiatu mieleckiego, 22 stycznia radni przyjęli rezygnację Macieja Jemioło z funkcji członka zarządu powiatu mieleckiego. Rezygnacja związana jest ze zmianą planów zawodowych.

Jak przekazał nam Maciej Jemioło, decyzja o rezygnacji była spowodowana zatrudnieniem go od 4 stycznia na pełny etat w gminie Wadowice Górne, w której został kierownikiem Referatu Infrastruktury i Rozwoju. 

- Moja rezygnacja złożona 4 stycznia była spowodowana zmianą moich planów życiowych i zmianą pracy. W wadowickiej gminie był ogłoszony konkurs i ja go wygrałem. Od 4 stycznia jestem zatrudniony na pełen etat, a wykonywanie obowiązków nieetatowego członka zarządu też wiąże się z bardzo licznymi wyjazdami. czasami powiatowe zarządy są dwa razy w tygodniu, czasem raz w tygodniu. To kolidowałoby z obowiązkami, które przyjąłem na siebie w gminie Wadowice Górne - przekazał nam Maciej Jemioło.

- Nie chciałbym zaniedbywać ani gminy Wadowice Górne, ani też obowiązków w zarządzie powiatu. Jeżeli ktoś się podejmuje zadania bycia nieetatowym członkiem zarządu powiatu mieleckiego, to powinien wykonywać to należycie, powinien być przygotowany, jeździć na wszystkie zarządy i wdrażać się w sprawy, które zarząd podejmuje na każdym posiedzeniu - dodał.

Radny powiatowy Maciej Jemioło stwierdził, że ustępuje pola innej osobie, która będzie miała więcej czasu. - Nie mamy jeszcze ustalone, kto będzie ewentualnie nowym nieetatowym członkiem zarządu - dodał.

- W gminie Wadowice Górne wykonuję pracę, którą wykonywałem przez dwadzieścia parę lat. Wcześniej wykonywałem ją w Urzędzie Gminy w Przecławiu, a więc jest to moja suwerenna decyzja związana typowo z planami zawodowymi, jakie mam - powiedział.

Jak przez te ponad 2 lata ocenia pan pracę w zarządzie powiatu mieleckiego?

- Te ponad dwa lata pracy w zarządzie powiatu mieleckiego dały mi bardzo dużo doświadczenia zawodowego i życiowego. Ze względu na doświadczenie i wcześniejszą moją służbę w samorządzie wniosłem trochę dobrych rzeczy do podejmowanych przez zarząd decyzji. Współpraca układała się bardzo dobrze, byliśmy zarządem, który w tych większych kwestiach zgadzał się ze sobą. Jeżeli były jakieś różnice poglądów, to wyjaśnialiśmy sobie sporne kwestie i zawsze dochodziliśmy do rozwiązań, które przedstawialiśmy później na radzie powiatu - podsumował pracę w zarządzie powiatu mieleckiego Maciej Jemioło.

Jak ocenia pan współpracę z opozycją?

- Jeżeli kiedykolwiek wypowiadałem się na sesji, to robiłem to merytorycznie jako samorządowiec. Nie lubię uprawiać takiej polityki, jaka teraz jest uprawiana. Bo wiele rzeczy nie powinno w ogóle być na sesji. Powinniśmy zająć się budżetem, dobrem mieszkańców, tym co jest w budżecie. Jeżeli opozycji nie podobają się na przykład jakieś inwestycje, które są zamieszczone w budżecie, mają prawo to powiedzieć, mają prawo zgłosić też swoje inwestycje, ale nie lubię uprawiać takiej polityki, wolę być samorządowcem, dlatego do samorządu uciekam - mówił Maciej Jemioło.

Maciej Jemioło dalej będzie radnym powiatu mieleckiego.

Zapytalismy starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka o ocenę pracy Macieja Jemioło?

- Jego umiejętności były niewykorzystane jako członka zarządu. Zajmował się drogami, trochę inwestycjami i Powiatowym Urzędem Pracy. Był wysokiej klasy fachowcem, jeżeli chodzi o budownictwo, projektowanie, plany zagospodarowania przestrzennego. Te umiejętności, wiedzę i doświadczenie, które miał, były niewykorzystane. Będzie nam go brakowało i jego wsparcia merytorycznego. Zawsze przy sprawach, gdzie były wątpliwości dotyczące prawa budowlanego, pewnej koncepcji inwestycji, wymogów, to on miał wiedzę od ręki, mógł nam ją przekazać i zwrócić uwagę na pewne rzeczy, żeby było wszystko dobrze - ocenił Macieja Jemioło starosta Stanisław Lonczak.

Kto będzie następcą Macieja Jemioło?

- Na ten moment jeszcze nie wiem, mowa jest o dwóch kandydatach i zobaczymy, która z nich ostatecznie obejmie tę funkcję. Ale na najbliższej sesji powiatowej będziemy powoływać członka zarządu i wtedy go przedstawimy - dodał starosta Stanisław Lonczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy