Reklama

Spotkania z kulturą w Rudzie

Opublikowano:
Autor:

Spotkania z kulturą w Rudzie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie dzieci z Rudy uczestniczyły w spotkaniach z kulturą, plenerach malarskich i fotograficznych. Efektem ich prac był wernisaż, podczas którego swe prace prezentowali także lokalni artyści.

Organizatorem działań skierowanych dla dzieci głównie w okresie wakacyjnym było Koło Gospodyń Wiejskich z Rudy przy współpracy z miejscową szkołą.

- Realizacja zadania objęła działania łączące aktywny tryb życia z tradycją, historią oraz różnorodnością naszej gminy. Wydarzenia kulturalne, które zaproponowałyśmy były oparte w całości o nasze tradycje. Miało to na celu pokazanie, że istnieje przeciwwaga dla coraz częściej przejmowanych z obcych kręgów kulturowych tradycji, a także dla wszechobecnego dzisiaj telefonu i komputera. Projekt miał również za zadanie rozwijać wiedzę i umiejętności w obszarze szeroko pojętej kultury i aktywowanie młodych ludzi do spędzania wolnego czasu w sposób przemyślany oraz skutkujący rozwojem intelektualnym i kulturalnym– przekazuje Ewelina Maroń z KGW w Rudzie.

W ramach spotkań z kulturą dzieci poznawały historię malarstwa i jego różne style. Uczestniczyły też w plenerach malarskich i fotograficznych. Efektem końcowym był wernisaż ich prac, a także lokalnych artystów. Podczas wernisażu za aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieciaki zostały nagrodzone upominkami rzeczowymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy