Reklama

Śpiewajcie i grajcie Mu... VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śpiewanie kolęd to tradycja wielu pokoleń, organizowane są przeglądy, konkursy, aby podkreślić czas zbliżającego się Bożego Narodzenia. 15 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu został zorganizowany VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Mielec 2022

"Chociaż to było tysiące lat temu, ta mała dziecina zmieniła życie wielu".

Ta treść, skromnych, a zarazem znaczących słów przywitała obecnych 15 grudnia na VI Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Uczniowie szkół średnich z powiatu mieleckiego oraz przedstawiciele organizacji szkolnych działających przy tych placówkach, wykonali utwory nawiązujące do zbliżającego się święta narodzin Bożej Dzieciny.

W konkursie wzięli udział soliści, jak również zespoły, które oceniało jury składające się z osób związanych z muzyką na co dzień: Katarzyna Dudzik, Maciej Fijałkowski, osoby związane z kulturą: Emilia Żola, Oliwia Czekaj, wicedyrektor ZS Groszkowskiego Elżbieta Bąk i ks. Ciosek, który o kolędach i pastorałkach wie najlepiej. Wśród wyśpiewanych kolęd i pastorałek znalazły się: "Gdy śliczna Panna", "Przybieżeli do Betlejem", "Kolęda Maryi", "To dla nas przyszedłeś na świat".

Przed nami Boże Narodzenie — święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i ważne. To czas, kiedy spędzamy go rodzinnie. Rozświetlona choinka i prezenty pod nią przenoszą starszych w świat dzieciństwa. Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Śpiewajmy i grajmy Mu..." miał na celu przede wszystkim zwiększenie popularyzacji, tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w środowisku lokalnym, ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, oraz promowanie młodych talentów. 

Po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych do konkursu jury postanowiło przyznać miejsca w kategorii indywidualnej:    

  1. Aleksandra Myszka – V LO
  2. Milena Ostrowska - V LO   oraz  Patrycja Rzeźnik ZS     
  3. Emilia Tabor  - V LO 
 Kategoria grupowa- zespoły:

  1. Zespół wokalny ,, Elektryk” ZS im. J. Groszkowskiego
  2. Nie przyznano                                         
  3. Zespół wokalny ,,Ekonomik”.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ten czas wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny, a wspaniałym zakończeniem były Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Groszkowskiego.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy