Reklama

Międzyszkolne kolędowanie w mieleckiej bibliotece. 14. Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości XIV Międzyszkolny Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych odbył się 7 grudnia w mieleckiej bibliotece. Wzięło w nim udział niemal 30 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych w Mielcu. Świątecznemu wydarzeniu patronował prezydent Mielca.

Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała już po raz 14. Międzyszkolny Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. Do udziału w konkursie mogli się zgłosić uczniowie szkół podstawowych z Mielca. 

- Przed nami Boże Narodzenie - święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i ważne. Organizując ten konkurs chcielibyśmy, żeby wszystkie dzieci i młodzież nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim mogły poczuć magię świąt, kontaktu z kulturą, folklorem, wejść w świat obrzędów regionalnych oraz nacieszyć się sukcesem. - zaznaczyła współorganizator wydarzenia Jolanta Dudzik. 

- W założeniach konkursu była to nie tylko prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, ale także popularyzacja śpiewania kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych, w tym również o tematyce zimowej w języku polskim, oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród mielczan i promocja twórczości artystycznej - podkreśla Marek Paprocki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. 

Występy młodych wokalistów oceniało jury w składzie:

  • Iwona Josse-Jakubiec
  • Katarzyna Dudzik
  • Wojciech Jakubiec - przewodniczący jury
Kategoria klas I-III:

  1. miejsce - Kinga Borsuk SP 11 Mielec
  2. miejsce - Emilia Różańska SP 9 Mielec
  3. miejsce - Julia Pietras SP 8 Mielec
Kategoria klas IV-VI:

1. miejsce - Miłosz Rado SP 6 Mielec Ex aequo Julia Tomaszewska SP 11 Mielec
2. miejsce - Amelia Gawryś SM Yamaha
3. miejsce - Krystian Wójtowicz SP 2 Mielec

Kategoria klas VII-VIII

3.  miejsce - Emilia Winiarz SP 2 Mielec Ex aequo Aleksandra Kagan SP 6 Mielec

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy