Reklama

"Sobotnia" sesja Rady Miasta i udana próba wprowadzenia podwyższenia podatków w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

"Sobotnia" sesja Rady Miasta i udana próba wprowadzenia podwyższenia podatków w Mielcu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Miasta na nadzwyczajnej sesji w sobotę 7 grudnia po raz drugi dyskutowała na temat podwyższenia podatku od nieruchomości w Mielcu. Tym razem podwyżki udało się przegłosować. Zdanie w tej sprawie zmienił radny Grzegorz Ziomek. Jego głos "za" zmienił sytuacje i ostatecznie zdecydował o podwyższeniu stawek podatku.

Zaledwie tydzień po ostatniej sesji Rady Miasta na wtorek prezydenta Jacka Wiśniewskiego radni spotkani się nietypowo w sobotę 7 grudnia. Urzędnicy dokonali korekt w projekcie podwyżek i zdaniem niektórych radnych nowe podwyżki już tak nie są tak "ciężkie" dla przedsiębiorców - zdaniem Radnych z RDZM. 

Argumentacja w tej sprawie się nie zmieniła. Ekipa magistratu przekonuje, ze podwyżki są nieuniknione bo krajowe zmiany w podatowaniu, czy tez podwyższenia najniższej krajowej wymaga dodatkowych funduszy w budżecie miasta, których nie ma. Radni opozycji czyli z PiS - niezmiennie twierdza, ze w mieście nie potrzeba kolejnych podwyżek, a powinno się myśleć raczej o cieciach w budżecie i szukaniu oszczedniosci - np. w administracji. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE