Reklama

SMOG w Mielcu! Straż miejska rozpoczęła kontrolę domowych palenisk

Opublikowano:
Autor:

SMOG w Mielcu! Straż miejska rozpoczęła kontrolę domowych palenisk  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż Miejska w Mielcu w ramach działań ograniczających tzw. niską emisję wznowiła przeprowadzanie niezapowiedzianych kontroli przydomowych kotłowni na terenie całej Gminy Miejskiej Mielec. Kontrole takie od kilku lat prowadzone są w okresie jesienno-zimowym i mogą odbywać się godzinach od 6.00-22.00. 

Jeżeli w wyniku kontroli kotłowni strażnicy potwierdzą spalanie odpadów komunalnych bądź innych zabronionych odpadów, osoba kontrolowana musi się liczyć z nałożeniem na nią kary grzywny do 500 zł. Funkcjonariusz Straży Miejskiej, może także poprosić kontrolowanego o okazanie atestu na zakupione paliwo. Obowiązek wystawiania takiego świadectwa jakości paliwa nałożyła na sprzedawców ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw obowiązująca od 12 września bieżącego roku. 


W przypadku zakwestionowania wyniku kontroli strażnik ma prawo do pobrania uśrednionej próbki popiołu, która następnie zostanie wysłana do laboratorium badawczego w celu sprawdzenia jej składu i zawartości.


-Niestety, ostatnie kontrole ponownie pokazały, że pomimo trwającej od lat kampanii informującej o zakazie i szkodliwości spalania odpadów w dalszym ciągu ujawniane są przypadki, gdzie właściciele posesji lekceważą obowiązujące przepisy narażając na szwank zarówno swoje jak i nasze zdrowie – powiedział Komendant Straży Miejskiej w Mielcu Arkadiusz Misiak. 


Oprócz kontroli funkcjonariuszy Straży Miejskiej na terenie Gminy Miejskiej Mielec w godzinach popołudniowych, prowadzone będą pomiary za pomocą mobilnej stacji monitoringu powietrza, która zdiagnozuje problem niskiej emisji oraz wyszczególni posesje stwarzające uciążliwości związane ze spalaniem odpadów komunalnych. 


Przypomnijmy – aby uniknąć otrzymania mandatu: 


-Nie wolno palić w piecu odpadami komunalnymi 
-Nie wolno również palić drewnem o zawartości wilgotności pow. 20 %
-Nie należy kupować mułów węglowych oraz flotokoncentratów 
-Nie należy kupować węgla oraz brykietu brunatnego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE