Reklama

Smakowita impreza w Sadkowej Górze. "Kiszony" królem [FOTO]

Opublikowano: wt, 24 wrz 2019 15:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto miał ochotę pobuszować w spiżarni, ten mógł w niedzielę po południu odwiedzić Dom Ludowy w Sadkowej Górze. Była tam smakowita impreza.

Już po raz piąty stowarzyszenie Sadkowianki zorganizowały Kulinarną Jesień - Spiżarnię Smaków w Sadkowej Górze.
Spotkanie rozpoczęło się tanecznie za sprawą zespołu Borowiacy. Nie zabrakło kulinarnego konkursu. A prawdziwą niespodzianką był pokaz mody z lat 60. Po prezentacji panie "wyrwały w tany" męską część widowni.


- Organizujemy konkursy na słoiki, aby zachować tradycje, aby babcie przekazały swoim córkom i wnukom świetne przepisy. Ważne, by się nimi wymieniać. Są to świetne przepisy, stare, tradycyjne i nowe - mówi Małgorzata Gaździak, prezes stowarzyszenia Sadkowianki.


- Koła gospodyń i stowarzyszenia chętnie biorą udział w tej imprezie i jest ich coraz więcej. Kulinarną Jesień organizujemy na skalę powiatową. Integracja, próbowanie przetworów, wymiana doświadczeń, pokoleniowe spotkania młodszych i starszych to coś, co nas wyróżnia - dodaje. 


Dla miłośników przetworów wkrótce powstanie broszurka, w której będzie można znaleźć najlepsze przepisy, jakie pojawiły się w Sadkowej Górze na przestrzeni pięciu lat.


W tym roku motywem przewodnim imprezy był ogórek kiszony; co roku wymyślane jest coś nowego. Stałym punktem imprezy są konkursy na najlepsze przetwory.

W tym roku komisja konkursowa wybierała najsmaczniejszego "kiszonego". Zadanie podobno nie było łatwe.


 - Młodzi również angażują się w organizację przedsięwzięcia i chętnie występują na scenie. To już 5 edycja Kulinarnej Jesieni i z roku na rok się rozwija, przyjeżdżają już do nas stowarzyszenia zza Wisły - informuje z zadowoleniem Małgorzata Gaździak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE