Reklama

Skrzyżowanie wciąż bez świateł

Opublikowano:
Autor:

Skrzyżowanie wciąż bez świateł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Chorzelowa muszą obejść się smakiem, bo na sygnalizację świetlną na najbardziej ruchliwej drodze w gminie będą musieli jeszcze poczekać. Ile? Tego niestety nikt nie wie.

O fatalnej sytuacji na chorzelowskim skrzyżowaniu przy kościele p.w. Wszystkich Świętych pisaliśmy już w poprzednim numerze  Korso. O ciągłym oczekiwaniu na ruchy ze strony włodarza drogi opowiadał nam sołtys Chorzelowa - Krzysztof Jachyra, który alarmował, że jest to główne miejsce skupiające mieszkańców i wymaga jak najszybszego zamontowania sygnalizacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa na tym obszarze. W okolicy skrzyżowania znajdują się przedszkole, poczta, apteka, a także ośrodek rehabilitacji, a przede wszystkim kościół, do którego przychodzi ogromna liczba mieszkańców, zatem zapewnienie odpowiedniej organizacji ruchu jest niezbędne. 

Z wiadomości, jaką otrzymała redakcja od Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, wynika, że obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia zapytania ofertowego, dotyczącego zaprojektowania stałej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

- Na podstawie złożonych ofert będzie można przystąpić do realizacji inwestycji związanej z polepszeniem bezpieczeństwa ruchu dla użytkowników dróg, po uprzednim zapewnieniu środków finansowych przez powiat mielecki – pisze do redakcji Katarzyna Rokita – Ziętek z Powiatowego Zarządu Dróg. Niestety, podobne informacje mieszkańcy Chorzelowa uzyskują systematycznie od ponad roku, a sytuacja ciągle się nie zmienia. Wszystko wskazuje na to, że na sygnalizację świetlną przyjdzie im jeszcze poczekać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE