Reklama

Skończył się czas na zgłaszanie projektów Budżetu Obywatelskiego. Będzie z czego wybierać!

Opublikowano:
Autor:

Skończył się czas na zgłaszanie projektów Budżetu Obywatelskiego. Będzie z czego wybierać! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielczanie bardzo zaangażowali się w tworzenie tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły łącznie 62 projekty. To o 21 projektów więcej niż rok temu.

Na złożenie projektów mieszkańcy mieli czas do 15 lipca. Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy projekt musiał być opatrzony informacją, czy jest to projekt lokalny czy ogólnomiejski.

Projektów ogólnomiejskich zostało złożonych 32, projektów lokalnych wpłynęło natomiast 30, najaktywniejsi okazali się mieszkańcy osiedla Kopernika i Kusocińskiego – z obrębu nr 5 wpłynęło aż 6 projektów.

Obecnie trwa weryfikacja projektów pod kątem formalnym. By projekt został zakwalifikowany do kolejnego etapu jego charakter nie może wykraczać poza kompetencje samorządu miasta, nie może także obejmować działań na terenach prywatnych.

Przypomnijmy, że rok temu ze względu na niespełnienie warunków formalnych, z 41 złożonych projektów, do głosowania dopuszczonych zostało 27. W wyniku głosowania, mieszkańcy zdecydowali, że zrealizowane zostaną 3 projekty ogólnomiejskie oraz 13 o charakterze lokalnym. Łączna wartość projektów to blisko 2 miliony złotych.

Lista projektów zakwalifikowana do głosowania podana zostanie do 10 września, głosowanie odbędzie się od 20 do 30 września za pomocą formularzy papierowych oraz internetowo za pośrednictwem profilu zaufanego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE