Reklama

Seria pożarów traw i nieużytków rolnych w całym regionie! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Seria pożarów traw i nieużytków rolnych w całym regionie! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo bezwzględnych zakazów podpalania, trawy dalej płoną. Strażacy mieli wczoraj i dziś pełne ręce roboty, interweniowali w naszym regionie kilkakrotnie w Złotnikach, Chorzelowie (gm. Mielec), Borkach Nizińskich (gm. Tuszów Narodowy), Młodochów, Wola Zdakowska (gm. Gawłuszowice), Radomyśl Wielki. To już wyjątkowa zuchwałość podpalaczy. 

Wypalanie łąk i nieużytków może doprowadzić do pożaru pobliskiego lasu, domów i budynków gospodarczych. Zagrożone jest zdrowie, a nawet życie ludzkie.

Pożar łąki nie użyźni gleby, wręcz odwrotnie - wyjałowi. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej jego prędkości i gwałtowanej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie budynki lub lasy. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dorobek całego życia.

Wypalanie traw jest zabronione. Grożą za to wysokie kary, nawet do 5000 złotych, a w przypadkach kiedy, zagrożone jest mienie lub życie – od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne, może też to skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej. Zdarzenia te angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE