Reklama

Sejmik Województwa Podkarpackiego na temat powietrza. Marszałek chce ciągłego monitoringu powietrza w mieleckim Kronospanie

Opublikowano:
Autor:

Sejmik Województwa Podkarpackiego na temat powietrza. Marszałek chce ciągłego monitoringu powietrza w mieleckim Kronospanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie poniedziałkowej sesji Sejmiku Woj. Podkarpackiego radni zapoznali się z informacją na temat jakości powietrza w województwie podkarpackim w największych ośrodkach miejskich latach 2011-2016.

Najgorsza sytuacja z powietrzem w Jarosławiu, Mielcu i Dębicy!

- Cały czas staramy się dbać o jakość powietrza w województwie, ze szczególnym  uwzględnieniem miejsc, które mają największe przekroczenie – Jarosław, Mielec i Dębica. To są miasta o największym dopuszczalnym przekroczeniu jeżeli chodzi o normy powietrza w naszym regionie. Rząd też wychodzi naprzeciw z różnymi inicjatywami i program „Stop dla smogu”, z finansowaniem pilotażowym będzie realizowany dla Jarosławia. Wystąpiliśmy do premiera  Morawieckiego, aby ten pilotaż był stosowany także do miejsc, które charakteryzują się zanieczyszczeniami przemysłowymi, a takim miejscem jest właśnie Mielec. Chcemy nasze działania na rzecz powietrza pokazać. WIOŚ, który prezentuje swój raport o stanie środowiska będzie go prezentował w kwietniu. My pokazujemy nasze działania  – mówił w czasie przerwy w obradach sejmiku marszałek Władysław Ortyl.  

Priorytet: ciągły monitoring zanieczyszczeń w mieleckim Kronospanie 

- Kwestia monitoringu ciągłego zanieczyszczeń jest jedną z kwestii, które chcielibyśmy w sprawie mieleckiej firmy Kronospran osiągnąć. Jednocześnie informujemy o wszystkim ministerstwo, bo nie wyobrażamy sobie żeby ponownie doszło do takiej sytuacji, jak przed kilkoma miesiącami, kiedy ministerstwo umorzyło nam postępowanie w sprawie monitoringu ciągłego dla tej firmy.  Jakość powietrza nie tylko w Mielcu, ale i w całym województwie jest naszą troską. Stąd dzisiejsza informacja na sejmiku, kolejne decyzje, spotkania, praca w tym zakresie, aby można było jakość powietrza w regionie poprawićdodał marszałek Ortyl. Zgłosiliśmy taką  propozycję, aby w przyszłej perspektywie finansowej był specjalny program, który mógłby finansować projekty inwestycje antysmogowe.

relacja: od 2:59

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE