Reklama

Ścieżka rowerowa od Jasła do Gawłuszowic. W ramach Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe Mielec

Ścieżka rowerowa od Jasła do Gawłuszowic. W ramach  Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Zdjęcie główne

Formy współpracy pomiędzy powiatem mieleckim, a Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki starosta Lonczak omawiał podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 12 marca 2021 roku. | foto Starostwo powiatowe Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat mielecki jest zainteresowany nawiązaniem współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki. Jednym z ciekawszych projektów, który mógłby powstać dzięki takiej współpracy jest ścieżka rowerowa na koronie wałów Wisłoki od Jasła aż do Gawłuszowic.

Do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki należą łącznie 22 samorządy z województwa  podkarpackiego i małopolskiego. Ich wspólnym celem jest podejmowanie działań na rzecz poprawy stanu środowiska  - w przekonaniu, że czyste środowisko warunkuje rozwój regionu i przyczynia się do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Wartość projektów zrealizowanych dotychczas przez związek sięga ponad 511 milionów złotych. Kwota ta obejmuje m.in. budowę kanalizacji, wodociągów i oczyszczalni ścieków; instalację kolektorów słonecznych, instalacji solarnych i fotowoltaicznych na obiektach sportowych, szkołach, urzędach, oczyszczalniach ścieków; termomodernizację wielu szkół, domów kultury i urzędów oraz liczne projekty z zakresu edukacji ekologicznej, turystyki i rozwoju winiarstwa.

- Związek wyraził zainteresowanie współpracą z powiatem mieleckim w zakresie realizacji projektów z unijnym dofinansowaniem. Jednym z ciekawszych projektów, który dzięki tej współpracy mógłby się urzeczywistnić, jest budowa ścieżek rowerowych i rowerowo-pieszych na koronie wałów Wisłoki - prowadzących od Jasła aż do Gawłuszowic w powiecie mieleckim, a dalej, wałami wiślanymi, do Baranowa Sandomierskiego – stwierdził Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.

Jednocześnie dodał.

- W ramach przynależności do związku istnieją też możliwości współpracy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego czy promocji lokalnych produktów.

Formy współpracy pomiędzy powiatem mieleckim, a Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki starosta Lonczak omawiał podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 12 marca 2021 roku.  

Udział w spotkaniu, które ze względu na pandemię koronawirusa zorganizowano zdalnie, w formie wideokonferencji wzięli  udział m.in.: przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Andrzej Czernecki, a także starostowie: dębicki Piotr Chęciek oraz jasielski Adam Pawluś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy