Reklama

Samorządowcy powiatu mieleckiego z lepszą kasą

Opublikowano: ndz, 13 lut 2022 11:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec ubiegłego roku wójtowie, burmistrzowie i radni otrzymali podwyżki za swoją pracę. Porównujemy, ile zarabiali w roku 2021, a ile zarabiają teraz. Zmiany są znaczne.

W Polsce 1 listopada zmieniły się zapisy ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz przepisy dotyczące maksymalnych stawek diet i pensji w samorządach. Podwyżki wynagrodzeń wójtów, burmistrzów i prezydentów zostały narzucone przez ustawę. Decyzję o zmianie wynagrodzeń podjęły rady gmin w drodze uchwały.

 Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, wynagrodzenie prezydentów, wójtów i burmistrzów mogło zostać na nowo ustalone. Na wynagrodzenie włodarzy gmin składa się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego.

Wszystkie samorządy zostały zobowiązane przez państwo do wprowadzenia zmian w lokalnych przepisach.  Zmiany weszły w życie od 1 sierpnia 2021 roku. Włodarze gmin od tego czasu otrzymali wyrównanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy