Reklama

Samochody ciężarowe rozjeżdżały drogi w dwóch gminach. Wkrótce się to skończy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Samochody ciężarowe rozjeżdżały drogi w dwóch gminach. Wkrótce się to skończy - Zdjęcie główne

Już wkrótce kierowcy nie pojadą wygodnym skrótem. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd powiatu mieleckiego ograniczy ruch pojazdów o masie całkowitej powyżej 15 ton na drogach powiatowych w miejscowościach Zachwiejów, Piechoty, Józefów i Jaślany. Kierowcy samochodów ciężarowych dzięki wyremontowanemu mostowi znaleźli sobie skrót, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi oraz niszcząc nawierzchnię jezdni.

Projekt zmiany organizacji ruchu na drogach powiatowych relacji Knapy - Zarównie, Padew Narodowa - Babule oraz relacji Jaślany - Józefów został już przygotowany i obecnie opiniowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Ograniczenie tonażu pojazdów na ww. odcinkach zostanie wprowadzone po zatwierdzeniu projektu przez Starostę Powiatu Mieleckiego.

 

Działania w sprawie ograniczenia przejazdu pojazdów ciężkich przez tę część gmin Padew Narodowa i Tuszów Narodowy podjęto w odpowiedzi na interwencje mieszkańców, sołtysów poszczególnych miejscowości, radnych powiatowych oraz wójta gminy Padew Narodowa Roberta Pluty i wójta gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza.

Jak wskazywali interweniujący, problem z nadmiernym przepływem pojazdów ciężkich pojawił się w gminie końcem stycznia br. wraz z zakończeniem przebudowy mostu w Zachwiejowie. Zwiększona nośność mostu po przebudowie sprawiła, że kierowcy tirów – zamiast korzystać z dotychczasowych odcinków dróg od Punktu Przeładunkowego w Knapach, przez Wolę Baranowską, do miejscowości Baranów Sandomierski – coraz częściej poruszali się skrótem prowadzącym przez miejscowości Zachwiejów, Piechoty, Józefów i Jaślany.

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ocenił stan techniczny konstrukcji nawierzchni jezdni w ww. miejscowościach i stwierdził konieczność wprowadzenia ograniczenia tonażu pojazdów ze względu na przeciwdziałanie zniszczeniu nawierzchni oraz dla zachowania bezpieczeństwa użytkowników korzystających z tych odcinków dróg.

Przesłanką do wprowadzenia ograniczenia jest także przebieg dróg przez tereny intensywnej zabudowy mieszkaniowej. Ponadto większość odcinków przedmiotowych dróg nie posiada chodnika, który umożliwiłby bezpieczne poruszanie się pieszych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy