Reklama

Są już mieleckie wyniki matur

Opublikowano:
Autor:

Są już mieleckie wyniki matur - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur. Tegoroczni absolwenci z niecierpliwością czekali na te informacje.

W całej Polsce z 247 230 uczniów, którzy przystąpili w maju do wszystkich egzaminów obowiązkowych, maturę uzyskało 199 056 osób, czyli 80,5 proc. Uczniowie liceów lepiej poradzili sobie z egzaminem (86,4 proc.) w porównaniu z absolwentami technikum (70,5 proc.).

A jak wypadli uczniowie szkół z powiatu mieleckiego?

W bieżącym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło łącznie 888 absolwentów szkół średnich powiatu mieleckiego, z czego 458 to absolwenci szkół ogólnokształcących, a 430 szkół technicznych.

W terminie majowym egzaminy zdało: 441 licealistów i 316 absolwentów technikum. Współczynnik "zdawalności" wyniósł:

- licea ogólnokształcące – 96,3%

- technika – 73,5%

Analizując wyniki widać zdecydowanie, że młodzież z technikum gorzej poradziła sobie z pytaniami na egzaminach.

Najgorzej tegoroczni maturzyści poradzili sobie z matematyką. O ile w ogólniakach na 17 osób, które nie zdały egzaminów w terminie majowym, w 6 przypadkach powodem była właśnie matematyka, to w technikach nie poradziło sobie z nią 68.

W jedynej szkole średniej prowadzonej przez Gminę Miejską Mielec, czyli w V LO, zdawalność egzaminu maturalnego była na poziomie 85,1%.

Najlepiej podczas tegorocznych egzaminów maturalnych wypadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Na 195 absolwentów przystępujących do matury komplet egzaminów zdało 190 uczniów.

Najgorzej wypadli uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego. Na ogólną liczbę 133 przystępujących do egzaminów maturalnych egzaminy zdało zaledwie 71 uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE