Reklama

Rzeszów: Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego [FOTO]

Opublikowano: czw, 15 sie 2019 14:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojsko Polskie jest dziś gwarantem naszej niepodległości, niepodległości Polski – kraju miotanego przez całe minione dziesięciolecia wojnami i konfliktami - pisał marszałek Władysław Ortyl w liście do żołnierzy, skierowanym z okazji Święta Wojska Polskiego. W Rzeszowie uroczystości tradycyjnie odbyły się przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. 

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym. Po jej zakończeniu uczestnicy, prowadzeni przez wojskową orkiestrę, przemaszerowali na plac przed pomnikiem. Tam rozpoczęła się uroczystość zgodna z wojskowym ceremoniałem. Na maszt podniesiono flagę państwową, odegrano hymn. Wręczono także odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie.  

W trakcie uroczystości list skierowany przez marszałka Władysława Ortyla, odczytał Jerzy Cypryś - wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

 Wojsko Polskie cieszy się i zawsze cieszyło się ogromnym szacunkiem, uznaniem i zaufaniem społecznym wszystkich Polaków. Dziś, z dumą obchodzimy święto tej formacji zbrojnej państwa polskiego, która chlubnie zapisywała się na wszystkich tych kartach historii naszego kraju, kiedy tylko istniała konieczność obrony niepodległości i bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - pisał marszałek Ortyl. 

Marszałek złożył także w liście życzenia żołnierzom.

 W dniu Święta Wojska Polskiego, składam wszystkim żołnierzom i ich dowódcom serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i bezpiecznej służby. Życzę także abyście każdego dnia – Drodzy Żołnierze - mieli poczucie satysfakcji i dumy z dobrze pełnionej misji na rzecz własnego kraju. Pragnę także podziękować kombatantom i oddać hołd poległym żołnierzom, którzy przez wszystkie te lata przelewali własną krew za Polskę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która stanowi nowoczesną formację wojskową kontynuującą najlepsze tradycje wszystkich polskich jednostek górskich. Niech pamięć o polskiej historii, polskich tradycjach wojskowych i bohaterach przeszłości będzie wiecznie żywa - zakończył Władysław Ortyl.

Uroczystości zakończyła defilada ulicami miasta. Wzięli w nich udział m.in.: wojewoda Ewa Leniart, parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy miasta i żołnierze różnych formacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE