Reklama

Rynek przy Sandomierskiej w Mielcu do przebudowy! Rusza postępowanie w tej sprawie

Opublikowano: pt, 21 sty 2022 14:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek przy ul. Sandomierskiej w Mielcu w obrębie starego miasta ma zostać przebudowany. Jest wstępna koncepcja. Przygotował ją zespół z Politechniki Śląskiej.

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego przygotowuje postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu tzw. zielonego rynku przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu.

W ostatnich dniach w tej sprawie doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Miejskiego z radami osiedli Kilińskiego i Kościuszki. Dokumentacja projektowa ma powstać w oparciu o zwycięską  koncepcję projektową (z pewnymi niezbędnymi modyfikacjami) rewitalizacji tego miejsca w ogłoszonym w ubiegłym roku przez Gminę Miejską Mielec konkursie dla studentów architektury.

Swoje koncepcje do konkursu zgłosiły cztery zespoły z wydziałów architektury Politechniki Śląskiej i Politechniki Wrocławskiej. Największe uznanie konkursowej komisji i pierwszą nagrodę (w wysokości 5 tys. zł.) otrzymał zespół z Politechniki Śląskiej.

 

Zaproponowana koncepcja przewiduje harmonijne połączenie nowego zielonego rynku z istniejącym rynkiem miejskim m.in. przez odpowiednie zaprojektowanie nawierzchni placu targowego wraz z ciągami komunikacyjnymi, parkingami, drzewami i zielenią oraz z elementami małej architektury.

Stanowiska sprzedażowe zlokalizowane mają być w zadaszonej hali targowej w kształcie litery L, opartej na słupach konstrukcyjnych, z wypełnieniem w niektórych miejscach w postaci ścianek z lameli. Zadaszenie obejmie także miejsca parkingowe będące jednocześnie częścią magazynową dla sprzedawców, co umożliwi im podawanie towaru bezpośrednio z bagażników samochodów.

Autorzy koncepcji zakładają wykonanie na konstrukcji hali tzw. zielonego dachu z roślinnością mającą niskie wymagania wegetacyjne (np. trawy i zioła), a na ścianie sąsiadującego z nowym zielonym rynkiem proponują wykonanie murala z mapą Mielca. W projekcie ma być także uwzględnione powstanie miejskiej toalety.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy