Reklama

Ruszyła wypożyczalnia jednośladów w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła wypożyczalnia jednośladów w Rzeszowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rzeszowie sezon na jednoślady oficjalnie rozpoczęty. Znowu można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów i skuterów. W tym roku nowością są elektryczne hulajnogi.

System wypożyczania Roweru Miejskiego składa się z 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Pojazd wypożyczyć można przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne, tej samej jak była używana w ubiegłym roku. Aplikacja umożliwia zlokalizowanie najbliższego pojazdy wybranego typu, zarezerwowanie go i wypożyczenie. Po zakończonej jeździe pojazd można pozostawić w dowolnym miejscu w mieście w wyznaczonej strefie, oczywiście bez naruszania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Rowery to zwykłe jednoślady, 30 minut jazdy rowerem kosztuje 1 zł. Za wypożyczenie skutera elektrycznego zapłacimy 0,69 zł za 1 minutę jazdy, 0,09 zł za minutę pauzy/postoju. Można go także wypożyczać na cały dzień (za 89 zł). Natomiast za wypożyczenie elektrycznej hulajnogi zapłacimy 0,49 zł za 1 minutę jazdy, 0,09 zł za minutę pauzy/postoju + 2,50 zł za uruchomienie pojazdu.

Umowa z Wykonawcą, konsorcjum Green Electricity oraz Between Wheels obowiązuje do 15 listopada 2019 r. W tym czasie ma w obowiązkach utrzymanie całości systemu wypożyczania rowerów w taki sposób, aby w każdym momencie trwania umowy dostępnych było co najmniej 80% pojazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE