Reklama

Ruszyła Mielecka Szkoła Liderów! Młodzież szkoli młodzież. Projekt realizuje Fundacja "Klub Młodych Liderów"

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła Mielecka Szkoła Liderów! Młodzież szkoli młodzież. Projekt realizuje Fundacja "Klub Młodych Liderów" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Liderów jest projektem organizowanym przez Fundację Klub Młodych Liderów i współfinansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskim. Uczniowie mieleckich szkół w ramach programu, w najbliższym czasie, wezmą udział w darmowych warsztatach oraz przygotują własne projekty społeczne.

W czerwcu bieżącego roku zakończona została rekrutacja 18 Młodych Liderów do projektu Szkoła Liderów. Już we wrześniu zaczną oni kompletować Liderów Zmian z mieleckich szkół, by do końca roku, razem z nimi wspólnie stworzyć własne projekty społeczne. Dzięki Fundacji Klub Młodych Liderów oraz wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Młodzi Liderzy w dniach 27-31 sierpnia wyjechali w Beskidy, gdzie odbyli intensywne szkolenia, głównie z zakresu liderstwa. Wakacyjny wyjazd młodzieżowej grupy może kojarzyć się głównie z zabawą i imprezami. 


W tym wypadku, Młodzi Liderzy zrezygnowali z tego rodzaju rozrywek, by móc poświęcić się warsztatom, przygotowanym przez profesjonalnych szkoleniowców z różnych części Polski. 
W poniedziałek, wtorek i piątek szkolenia poprowadzone były przez Sebastiana Pereta, Izabelę Szumełdę oraz Monikę Saj - członków Zarządu Fundacji Klub Młodych Liderów. Ich warsztaty obejmowały głównie zarządzanie poszczególnymi częściami projektu i budowanie zgranego zespołu. Pokazali oni jak wyglądają relacje między dobrym liderem, a grupą. W piątek poprowadzili również samodzielnie przygotowaną grę symulacyjną, której celem było skoordynowanie przez 3-osobowe zespoły wylosowanego przez siebie wydarzenia w kilka godzin. 
Po południu Młodzi Liderzy mieli okazję wziąć udział w kilkugodzinnych warsztatach dotyczących efektywnego zarządzania projektem, które poprowadziła Pani Iwona Ciećwierz - specjalistka w tworzeniu projektów oraz prowadzeniu kampanii wyborczych. Swoją wiedzę nabyła poprzez lata doświadczeń, szkoleń i programów, w których uczestniczyła. Jej celem było pokazanie części składowych projektu od strony praktycznej. Dzięki działaniu w zespole, uczestnicy wspólnie wypracowali najważniejsze zadania, działania i elementy niezbędne 
w każdym projekcie.   


Kolejne szkolenia obejmowały tematykę wystąpień publicznych. Tą część poprowadził Pan Mateusz Mokrzycki- doskonały mówca,  pasjonat oraz szkoleniowiec w różnych dziedzinach. W części pierwszej, teoretycznej, zwrócił uwagę na to, jak ważny jest wizerunek. Przedstawił również wszystkie niezbędne elementy dobrego przemówienia, począwszy od ubioru, skończywszy na mowie ciała. Po teorii oczywiście przyszedł czas na praktykę. Każdy z Młodych Liderów miał okazję zaprezentować nowo nabyte umiejętności w swoim krótkim wystąpieniu publicznym.  


Jednak Mateusz Mokrzycki nie zakończył swoich szkoleń tylko na wystąpieniach publicznych. Poprowadził on również warsztaty z promocji projektu, podczas których uczestnicy wyjazdu mogli wykazać się i wypromować wybrane wydarzenia. Cały dzień intensywnych zajęć został podsumowany zadaniem praktycznym. Młodzi Liderzy podjęli się organizacji 5-lecia założenia Fundacji, zważając na drobne szczegóły, które później mieli okazję zaprezentować przy szkoleniowcach.  

Czwartkowy dzień w Szkole Liderów w całości odbył się pod okiem Pani Natalii Kajki- psychologa, który specjalizuje się w budowaniu planów motywacyjnych oraz pewności siebie. Jak podkreśliła, jej celem było to, aby Młodzi Liderzy zrozumieli kim są oraz do czego dążą. Podczas zajęć mieli oni okazję zrozumieć swój potencjał, mocne i słabe strony, co w przyszłości pozwoli im na stworzenie zespołu, w którym uzupełniają się wzajemnie talentami. Design Thinking - myślenie projektowe, to warsztaty, które pozwoliły na otwarcie umysłu, pobudzenie kreatywności i rozwiązywanie problemów, przy wymyśleniu jak najlepszych rozwiązań. Końcowe zadanie pozwoliło wykorzystać potencjał każdej osoby oraz kreatywność, tworząc własny ,,Dzień wagarowicza”. Istotną rzeczą podczas tego dnia było również wzmocnienie siły zespołu.  


Podczas 5-dniowego wyjazdu Młodzi Liderzy nabyli ogrom wiedzy nie tylko teoretycznej, ponieważ po każdym szkoleniu, mogli je wykorzystać w zadaniach podsumowujących. Pełni motywacji, świadomi siebie oraz potrzeb zespołu już są w pełni gotowi, aby podjąć działania w mieleckich szkołach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE