Reklama

Rusza sprzedaż działek w nowej strefie przemysłowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UG Radomyśl Wielki

Rusza sprzedaż działek w nowej strefie przemysłowej - Zdjęcie główne

Rusza sprzedaż działek pod działalność gospodarczą w powstającej strefie przemysłowej w Podborzu. | foto UG Radomyśl Wielki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza sprzedaż działek pod działalność gospodarczą w powstającej strefie przemysłowej w Podborzu gm. Radomyśl Wielki.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie ogłosił nieograniczony przetarg ustny (licytację) na sprzedaż nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w obrębie Podborze. Znalazły się w nim dwa obszary o łącznej powierzchni działek 2,66 ha (cena wywoławcza wynosi 1 059 100,00 zł brutto) oraz 0,93 ha (cena wywoławcza: 396 300,00 zł brutto), które znajdują się w tworzonej przez gminę Radomyśl Wielki strefie przemysłowej w Podborzu.

Przetarg odbędzie się 30 marca 2021 r. o godz. 12.00 w siedzibie rzeszowskiego oddziału KOWR przy ul. Asnyka 7. Bliższych informacji udziela: OT KOWR Rzeszów, ul. Asnyka 7, 35-001 Rzeszów, tel. 17 853 78 65.

- To pierwsze działki, które można będzie zakupić na terenie strefy przemysłowej w Podborzu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji KOWR-u o ich sprzedaży. Od kilku lat prowadzimy bowiem działania, by tereny te otworzyć na działalność gospodarczą – stwierdził Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego.

W miejscowości Podborze gmina Radomyśl Wielki  zarezerwował ponad 43 hektary ziemi pod działalność gospodarczą. Można tam lokować przedsięwzięcia z zakresu usług i produkcji.

- Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany. Leży przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Mielca do Tarnowa, w niewielkiej odległości od autostrady i linii kolejowej. W grudniu ubiegłego roku przy wsparciu finansowym Funduszu Dróg Samorządowych wybudowaliśmy drogę prowadzącą do strefy. Potencjalni inwestorzy mają też dostęp do energii elektrycznej – wyliczył zalety nowego obszaru przemysłowego burmistrz Rybiński.

Jednocześnie dodał.

- W planie miejscowym parametry i wskaźniki zabudowy zostały tak określone, aby przyszły przedsiębiorca miał pełną swobodę działania. Zachęcam przedsiębiorców do inwestowania w naszej gminie, tym bardziej, że w skali kraju mamy jedne z najniższych podatków lokalnych, co potwierdzają ogólnopolskie rankingi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy